I když se velký motorkářský sraz nakonec dá hodnotit více než kladně, pořadatelé byli celý týden jako na trní. Deštivé počasí a chladné teploty totiž nevěstily vůbec nic dobrého. „Měli jsme nervy na dranc. Nakonec bylo krásně. To počasí ovšem bylo doslova vymodlené," smál se hlavní organizátor Motofestu Tomáš Skupina.

Ještě před vrcholem celého víkendu, sobotní vyjížďkou zúčastněných motorkářů, všechny přítomné uchvátila maďarská skupina s názvem Reckless Roses. Tato sestava s přehledem potvrdila pověst jedněch z nejlepších evropských revivalových kapel vůbec. „Šlo o revival Guns N´ Roses. Musím říct, že to bylo neuvěřitelné. Publikum bylo ve varu. Opravdu neskutečný zážitek. Dokonce jsme měli i školní vložku v podobě lekce maďarštiny," rozplýval se Tomáš Skupina.

Jestliže v pátek řádili Maďaři, tak o den později hlavní pódium patřilo Vilému Čokovi. Předvedl jednu ze svých tradičních energických show, jež rozproudila krev v těle snad každého posluchače. Zajímavých hudebních skupin však byla celá řada. Neopomeňme například opavské Staré Pušky nebo ostravský Citron. V doprovodném programu si každý našel to své.

Nechyběla třeba fireshow, exhibice Krav Magy, a co by to bylo za motorkářský sraz, kdyby se na něm jeho účastníci nemohli nechat tetovat. I z těchto důvodů zde proběhla přehlídka tetovacího studia Bekus Art Style. Stejně jako na předchozích ročnících byl do role hlavního moderátora pasován motorkář tělem i duší Radim Koziel.

„V rámci doprovodného programu se zdolával i Pustopolomský vrchol. Dále pak šroubovaly matičky na čas, návštěvníci mohli obdivovat nejkrásnější ženské tetování a zaposlouchat se do řevu motoru při klání o nejhlasitější motorku," vypichoval jeden z účastníků celé akce Aleš Steffek.

Nadmíru dobře dopadla také sobotní vyjížďka. Začínalo se v Pusté Polomi a skupina burácejících mašin následně pokračovala na Hlubočec, Výškovice, Tísek a poté nabrala směr Olbramice, Čavisov, Dolní Lhota a Velká Polom, kde byl i cíl celé cesty. „Celkem nás bylo asi 180. Vyjížďka se obešla bez jakýchkoliv komplikací. Všichni si ji báječně užili," zakončil hlavní pořadatel akce Tomáš Skupina.

Petr Dušek