Poslední červnovou neděli v brzkých ranních hodinách přijali policisté obvodního oddělení Bohumín oznámení od cizince, který jim přišel nahlásit, že byl okraden. K události došlo nad ránem na bohumínském vlakovém nádraží.

Dle svých slov muž při dlouhém čekání na mezinárodní rychlík usnul na lavičce. Když se probudil, zjistil, že mu chybí taška a peněženka. Na radu pracovníka ochranné služby, kterého jako prvního kontaktoval, šel skutek oznámit na obvodní oddělení PČR v Bohumíně.

„Muž policistům uvedl, že mu byla odcizena nabíječka na mobil, mikina, platební karta a finanční hotovost v několika zahraničních měnách. Přestože poškozený okamžitě zablokoval platební kartu, celková škoda, která mu vznikla, byla vyčíslena na téměř 135 tisíc korun," řekla mluvčí Policie ČR Daniela Vlčková.

Ihned po ohlášení krádeže „rozjeli“ policisté rozsáhlé pátrání po možném pachateli, do kterého se zapojili také jejich kolegové z 2. oddělení obecné kriminality. Precizní a důkladná operativní činnost, hodiny strávené nad vyhodnocováním kamerových záznamů a místní i osobní znalost všech zúčastněných je za čtyři dny dovedla k podezřelému.

„Devětadvacetiletý zadržený muž nejprve popíral, že by se skutku dopustil. Posléze svou výpověď změnil a doznal, že muži spícímu na nádražní lavičce odcizil peněženku a tašku, a poté od něj utekl. Uvedl, že peníze již nemá. Byly použity na zaplacení některých dluhů," uvedla dále Daniela Vlčková.

Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„V této souvislosti opětovně apelujeme na občany, aby byli opatrní na sebe i své věci. Překonat únavu při dlouhém čekání není jistě jednoduché, pokuste se ale raději vyhnout odlehlým nebo osamělým místům. Nedejte zlodějům šanci," konstatovala závěrem mluvčí.