Policejní mluvčí René Černohorský upřesnil, že informaci o události policisté obdrželi prostřednictvím tísňové linky v pondělí 10. ledna nedlouho před 18. hodinou.

„Všímaví občané oznámili, že v jednom z domů ve Fulneku, v části Jerlochovice, se šíří štiplavý dým, který vychází i ven z této budovy a mají obavu ze vzniku požáru,“ uvedl René Černohorský.

Žáci 4.C. Základní školy Frenštát pod Radhoštěm Tyršova 913 získali za svůj společný výtvor ocenění organizátora soutěže.
Podívejte se, frenštátští školáci kreslili pro pacienty s roztroušenou sklerózou

Na místo ihned vyjela nejbližší policejní autohlídka z obvodního oddělení ve Fulneku. „Po příjezdu na místo oba policisté začali zjišťovat všechny skutečnosti, neúspěšně klepali na byt muže a vzhledem k tomu, že vycházející kouř z jeho bytu sílil, zakročující policisté se okamžitě rozhodli pro násilný vstup do tohoto obydlí vyražením dveří,“ pokračoval policejní mluvčí s tím, že dramatickému průběhu přihlížel čtyřicetiletý muž žijící v jednom z bytů v domě, který byl přítomen jako zúčastněná osoba.

„Vše se odehrálo ve velmi krátké chvíli, služební zákrok nesnesl odkladu a byl velmi důležitý a nezbytný k ochraně života, zdraví i majetku,“ dodal René Černohorský.

David Holoubek.
Holoubek: Akademie práci s mládeží v Česku hodně zlepšují, titul přeji Spartě

Policisté po vstupu do bytu ihned otevřeli okna a byt odvětrali, na posteli pak našli muže, který spal přikrytý dekou. Příčinou zadýmení a možného následného zahoření byla pánev, na které si senior připravoval jídlo, avšak během tohoto usnul.

„Vzhledem k podezření na zdravotní obtíže policisté přivolali na místo vozidlo Rychlé záchranné služby s lékařem, které muže převezlo k lékařskému vyšetření, ošetření a k hospitalizaci na pozorování do nemocničního zařízení v Odrách. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku,“ doplnil René Černohorský.

Případ nadále prošetřují fulnečtí policisté a novojičínští kriminalisté.