Kladný vztah ke zvířatům a chuť jim pomoci. Hlavně nekončit jen u slov, jak tomu často bývá. To byl důvod, proč se Nikola Schramová rozhodla odhalit své tělo, které zdobí několik tetování a zapojit se do projektu Nazí jsme krásní a pravdiví.

Související článek najdete zde: Fotky mají pomoci opuštěným zvířatům najít nový domov

Cílem projektu je najít nový domov pro psy z útulků v Moravskoslezském kraji a upozornit na problematiku opuštěných zvířat. Dobrovolníci z řad široké veřejnosti nafotili akty spolu se zvířaty z útulků. Karvinskou modelku svedla cesta dohromady s psem Homerem, který je stále v havířovském útulku.

„Homera bych si nejraději vzala já sama, ale bohužel na něj nemám dostatek prostoru," říká Nikola, která má doma malou zoo dva psy, agamu vousatou, štíra, chameleona, kraba, pagekona řasnatého a korálovky Boženku s Růženkou.

„Homer je úžasný sebevědomý pes a bylo mi ho opravdu líto. Během focení mu začalo krvácet oko, měl v něm zánět. A to mě dostalo, problém opuštěných a navíc nemocných zvířat," vzpomíná na trochu smutné focení Nikola.

„Máš krásné obrazy na těle… Já mám krásné obrazy v Duši… Komu je mohu odhalit? S kým je mohu sdílet?“ Fotky s opuštěnými pejsky vznikaly na různých místech Ostravy. Nikola s Homerem fotili v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Není se čemu divit, že pro tuto trochu drsnou oblast byla vybrána právě tato dvojice. Požadavkem na modely v této lokalitě bylo, aby měli tetování.

„Měli zde vznikat drsné fotky a vzhledem k ohlasu na mou fotku se to asi povedlo," hodnotí Nikola.

Celý projekt měl nevídaný ohlas. „Reakce byly většinou kladné, ale samozřejmě se našli i takoví, kteří projekt označili za nevkusný či dokonce za zneužívání zvířat," říká Nikola a vzpomíná na focení, kdy byly jen dva stupně nad nulou.

„Když vás pes zatáhne a bosýma zmrzlýma nohama přejedete po betoně, to je doslova paráda," směje se modelka.

Jen na vernisáži se pro opuštěné psy podařilo získat přes 50 tisíc a stále probíhá prodej kalendářů. Projekt by měl pokračovat i druhým ročníkem.

„Mé zapojení je samozřejmostí, a to nejen v pozici modelky. Plány jsou velké, ale zatím tajné" prozradila modelka, jejíž fotka s Homerem se vydražila za 1 130 korun.