Podle nedělních údajů v ohnisku nákazy na dole Darkov v okrese Karviná stoupl počet případů na 347. "Od soboty jsme zaznamenali pouze čtyři nové případy onemocnění," uvedli v neděli odpoledne hygienici. 

"Počet pozitivních zaměstnanců dolu Darkov stoupl o 1 na 229 (z tohoto počtu bylo 11 pendlerů z Polska), nově byl zjištěn pozitivní výsledek u 3 rodinných příslušníků, celkově jich je 112 a 6 ostatních pracovníků. Situace v ohnisku se tak postupně zklidňuje," říkají uvádí dále Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě. 

Šíření nákazy koronaviru působí problémy na úřadech i ve školách. Například radnice v Bohumíně v pátek oznámila, že na dva týdny uzavírá odbor dopravy, a to kvůli jedné nakažené zaměstnankyni, která je příbuznou zaměstnance OKD. Studenti jedné třídy orlovského gymnázia zase museli do karantény, protože nemocí covid-19 onemocněla jedna jejich spolužačka. Maturitu ale i díky zásahu hejtmana Ivo Vondráka budou skládat v původním termínu. Po domluvě s hygieniky na výjimce nechala škola speciálně upravit třídy tak, aby zkoušky mohly za přísných hygienických opatření proběhnout. 

Celková epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji ale zůstává podle hygieniků stabilní. "Mimo clusteru důl Darkov je v neděli hlášeno z území Moravskoslezského kraje pět nových případů onemocnění," dodává KHS.