Odborná porota vybírala z devíti návrhů. „Udělat z technicky i stavebně překonaného objektu s jedním sálem něco, co by dalo do budoucnosti dobré využití a racionální a ekonomický provoz, nebylo nic jednoduchého," poznamenal předseda poroty Aleš Vojtasík. Na vítězi soutěže se podle něj shodli všichni členové nezávislé poroty. Rozhodovala kvalita celkového architektonického řešení stavby, multifunkčnost, hospodárnost i například vazba na okolní prostředí. Náklady neměly přesáhnout 200 milionů korun.

„Nesnažili jsme se stavbu příliš zvětšovat, ale využít konstrukční potenciál. Nejvíce práce dalo poprat se s dispozicí, oříškem bylo parkování, bude potřeba vyřešit větší počet parkovacích míst," řekl jeden z členů vítězného brněnského týmu Pavel Rada. Tvůrci projektu získali půlmilionovou odměnu. V pořadí druhý tým získal za svůj návrh 300 tisíc korun, třetí o sto tisíc méně.

Všichni soutěžící měli za úkol navrhnout jeviště pro potřeby divadla, včetně osvětlení a ozvučení pro produkci živé i reprodukované hudby.

„Řešili také zázemí pro účinkující, veřejnost i zaměstnance a zabývali se i předsálím, které je v současné době využíváno jako dětský koutek s kavárnou," uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Po rekonstrukci hodlá město tento prostor využívat pro pořádání výstav a provoz kavárny s částí venkovní terasy ve vlastní režii. Současné propojení kina s budovou obchodního centra, která není v majetku města, má zmizet. Další postup bude záviset na městské radě a zastupitelstvu, které se sejde 27. března. Bez případné dotace se ale město do revitalizace kina kvůli enormním nákladům nejspíš nepustí.