Nejvyšší teplotu v kraji, 15,6 stupně Celsia, naměřili meteorologové podle Zbyňka Návrata z ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu, v Osoblaze na Bruntálsku, kde ale stanice funguje teprve pět let. 

Na třech místech padly teplotní rekordy staré 32 let. V Mořkově na Novojičínsku překonala dnešní naměřená teplota 12,1 stupně dosavadní maximum z roku 1983 jen o jednu desetinu stupně. Na dalších dvou místech na Bruntálsku ale byly rozdíly výraznější: ve Městě Albrechticích bylo dnešních 14,7 stupně vyšší o 3,3 stupně než dosavadní rekord a v Krnově 13,9 stupně bylo vyšší o 3,2 stupně.

Ostatní překonaná maxima pocházela většinou z roku 2013. Největší rozdíl oproti dosud nejvyšší naměřené teplotě pro 26. prosinec vykázala stanice na Bílé na Frýdecko-Místecku. Naměřila dnes 10,1 stupně Celsia, dosavadní maximum činilo 7,3 stupně, tedy o 3,8 stupně méně.

Návrat řekl, že teplo bude i v neděli, kdy teploty mohou dosáhnout až 13 stupňů Celsia. Pak se už bude ochlazovat. „V pondělí už to nebude více než deset stupňů a v úterý bude kolem pěti stupňů," řekl meteorolog.