Stavba rozhledny měla být původně dokončená letos v únoru, starosta Jeseníku nad Odrou Tomáš Machýček pro Deník uvedl, že se termíny posunuly. Hotovou rozhlednu by obec chtěla kolaudovat 1. července, slavnostní otevření je naplánováno na 26. srpna.

Cedule s nápisem Alkoholická v Dobré, červen 2021.
V Dobré na Frýdecko-Místecku mají Alkoholickou ulici. Víme proč

„Má to návaznost na přeshraniční spolupráci. Chceme pozvat mezinárodní hosty, ať už rodáky z Německa, tak i partnery z Polska,“ poznamenal Tomáš Machýček.

Rozhledna v Blahutovicích nad Odrou bude mít vyhlídkovou plošinu ve výšce 15 metrů nad úrovní okolního terénu. Podle projektu má být součástí rozhledny také místnost zázemí na úrovni terénu, která bude provedena jako železobetonová monolitická konstrukce s obkladem. Stavba zahrnuje také zpevněné plochy kolem rozhledny, vybudování posezení pro turisty a cyklisty a jemné terénní úpravy okolí stavby.

Bytový dům ve Slunečné ulici v Odrách by investoři časem rádi přiblížili jeho původní podobě.
Podívejte, zchátralé byty v památném domě v Odrách. Investor chce objekt oživit

Stezku Silesianka tvoří nové i straší vyhlídky a rozhledny, v České republice třiadvacet, v Polsku jedenáct. Na Novojičínsku vznikly nově jako součást projektu rozhledny Okrouhlík ve Slatině, Veselská rozhledna ve Veselí u Oder a nyní rozhledna Blahutovice.