Neúspěšná čtvrteční výprava za hranice zákona může pachatele příborského přepadení vyjít hodně draho. V případě jeho dopadení a následného trestu na samé horní hranici sazby si může za mřížemi odsedět až deset let vězení.

Maskovaný lupič se na poště na ulici Jičínské v samém centru Příbora objevil kolem jedenácté hodiny a pod pohrůžkou použití zbraně vyžadoval od pracovnice pošty peníze. Ta mu však, jistě k velkému překvapení výtečníka, odmítla jakýkoliv finanční obnos vydat. „Lupič byl jejím chováním zřejmě zaskočen a z místa činu uprchl," popsal další průběh Zbyněk Tomšík, novojičínský policejní mluvčí, a hned dodal: „Při loupeži nikdo neutrpěl zranění. Po pachateli intenzivně pátráme."

Policii zatím přibližně 180 centimetrů vysoký, štíhlý pachatel uniká. Na sobě měl košili nebo mikinu a dlouhé kalhoty. Maskoval se kšiltovkou a šátkem přes obličej a jak Zbyněk Tomšík Deníku upřesnil, podle svědků měl také prošedivělý vous. Navíc by k jeho dopadení mohla kriminalistům pomoct další významná indicie. „Podle svědků měl pachatel kousek od místa loupeže přistavené vozidlo Opel Corsa, modré barvy," řekl policejní mluvčí s tím, že prosí případné svědky, kteří by mohli k události sdělit další podrobnosti, aby tak učinili na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Přepadení bank a pošt jsou v okrese spíše výjimečnou událostí. Naposledy se o to neúspěšně pokusil jednatřicetiletý muž na kraji letošního roku v Novém Jičíně v jednom z peněžních ústavů v centru města. Když však vyšla jeho fotografie z přepadení v médiích, sebral se a sám se přihlásil na policejní stanici. „Měl jsem finanční problémy a sám jsem se divil tomu, co jsem udělal. Nikdy bych nevěřil, že toho jsem schopen," řekl tehdy vyšetřovatelům. Ostatně kamerové záznamy mají kriminalisté i ze čtvrtečního přepadení a momentálně je podrobně vyhodnocují.

Sérii loupežných přepadení dvou bank a jedné pošty zažilo Novojičínsko v roce 2008 v rozmezí ledna až května. Nejdříve papírek s požadavky podmíněné zbraní zažili v Komerční bance v Příboře, a jak vyšlo krátce nato najevo, vše měl na svědomí tehdy třicetiletý muž z Opavy. V únoru vytasil pachatel krátkou střelnou zbraň na pracovnici České spořitelny ve Frenštátě pod Radhoštěm a o dramatické chvíle tam nebyla nouze. Muž přeskočil stůl přepážky a prohledal zásuvky. Když nenašel žádné peníze, přešel do prostoru pokladny. Tam ženě za přepážkou poručil, aby odložila mobil, který držela v ruce. Lupič se prohrabal věcmi na stole, a když ani tam peníze nenašel, z kapsy vytáhl krátkou střelnou zbraň, namířil na ženu a požadoval peníze. Po otevření zásuvky vybral papírové bankovky a odešel. Ke zranění osob ani použití zbraně nedošlo.

Zato poslední květnové přepadení roku 2008 mělo takový průběh, že si toho téměř nikdo nevšiml. Na pobočku České pošty v Novém Jičíně přišel k přepážce mladík s písemným vzkazem o předání peněz s tím, že má zbraň. Žena za přepážkou se lupiče zeptala, zda to myslí vážně, a on reagoval kývnutím, že ano. „Nato se jej pracovnice otázala, zda mu nevadí, že jsou v prostorách kamery, a zmáčkla signální tlačítko," dodal Tomšík a doplnil, že hned poté se lapka otočil a volným krokem odešel z budovy.