Organizátoři jedinečného galavečera si záměrně vybrali Krnov. „Krnov má na počet obyvatel pravděpodobně nejvíce oddílů či klubů s bojovými a silovými sporty v republice. Proto jsme měli jasno, kde naši show uskutečníme. Aby byly zápasy pro publikum ještě zajímavější, oslovili jsme i místní borce, aby nastoupili do ringu proti republikové elitě. Řada z nich naši výzvu přijala," řekl jeden z organizátorů galavečera Stanislav Ivanov.

O přípravu letošního ročníku se podělili dva pořadatelé. Jedním z nich je oddíl Thai box Opava, za kterým stojí hlavní protagonista, trenér Jozef Pröschl. Tento bývalý vynikající boxer je trojnásobným mistrem České republiky v boxu, také republikovým šampionem v thaiském boxu, vítězem mezinárodních turnajů a dlouholetým bývalým reprezentantem.

Druhým pořádajícím klubem je Box Club Krnov, pro něhož je letošní Noc bojovníků první možností podílet se na takovéto velkolepé akci. Také tento oddíl reprezentují špičkoví boxeři.

Během programu, který by měl trvat dvě a půl hodiny a začínat v 18.00 hodin, se mezi provazy vystřídají boxeři i thaiboxeři. Diváci budou moc shlédnout nejméně deset utkání, po pěti z každého odvětví. „Není vyloučeno, že nějaké zápasy přibudou. Utkání mají výborná obsazení a budeme moci sledovat váhové kategorie od šedesáti kilogramů nahoru, až k supertěžké váze," uvedl Jozef Pröschl.

Největším tahákem bude bezesporu krnovský boxer, bývalý reprezentant, trojnásobný mistr republiky a účastník mistrovství Evropy Stanislav Bártek, který nastoupí v supertěžké váze. „Standa se na sobotní utkání celoročně připravoval, takže jako vždy se od něho očekává nádherný boxerský výkon, který přiláká všechny jeho fanoušky. A on jich rozhodně nemá málo," usmíval se Jozef Pröschl.

Zajímavé budou jistě i utkání v thaiboxu. „V Thai boxu Opava jsou výborní taiboxeři, kteří se každý rok účastní tohoto festivalu, připravují se na to celoročně a jsou na vyspělé fyzické, technické a výkonnostní úrovni," představil bojovníky jejich trenér.

Dle organizátorů do krnovské Silesie dorazí stovky příznivců. Vstupenky jsou přesto zatím k dostání. „Výtěžek z večera, který začíná již v 18.00 hodin, bude věnován na rozvoj nového boxerského oddílu v Krnově," povídal za organizátory Ivanov. A Jozef Pröschl k tomu dodal: „Očekáváme kolem pěti set fanoušků úpolových sportů, kteří se na tuhle akci celý rok těší."

Letošní ročník bude obohacen i o kulturní program. O náladu v krnovské Silesii se bude starat Opavské raperské duo Erzí dela Basstard a Lanie Khuc. „Chceme pozvat všechny kteří mají tyto sporty rádi. Neměli by si Noc bojovníků nechat ujít. Budou mile překvapeni, na jaké úrovni jsou i sportovci ze severní Moravy," dodával na závěr Jozef Pröschl.

Noc bojovníků
sobota 30. listopadu, od 18 hodin
Palác Silesia, Mikulášská ulice, Krnov