„Kvůli špatnému technickému stavu a zastaralé promítací technice jsme museli v červnu 2013 letní kino uzavřít. Nyní z něj má být místo pro odpočinek v přírodě s možností posezení v kavárně. Naším přáním je, aby se tady setkávaly všechny věkové skupiny obyvatel,“ uvedl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák. Dělníci tam před pár dny začali odstraňovat staré sedačky, také musí zbourat promítací kabiny, pokladny i oplocení. Obnova areálu se uskuteční ve dvou etapách, konec první za 15 milionů korun by měl být příští rok v červnu.

„V první fázi se v místě původního hlediště vytvoří vodní prvek, ze dvou stran se areál olemuje víceřadými alejemi lip. Vystaví se promenáda a chodníčky, travnatá plocha bude kombinovaná s lučním kvítím a bylinkovými záhony. Dodají se lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Základním materiálem bude kámen a dřevo,“ popsal projekt Michal Hub z odboru majetku a investic novojičínské radnice. „Ve druhé etapě, která by měla na zmíněné práce navázat, by se měla postavit kavárna a zázemí pro návštěvníky parku,“ dodala mluvčí města Marie Machková.

V Novém Jičíně tak přibude další místo na procházky a relaxaci, ale s aktivním odpočinkem pro občany projekt, potažmo radnice, nepočítá. Na facebookové stránce města revitalizaci někteří lidé chválí, další však mají kritické připomínky, zejména ke kavárně, kterých ve městě vyrostlo v poslední době jako hub po dešti.

„Myslím, že obecně si veřejné mínění říká o podporu sportovních aktivit zdarma, pro širokou veřejnost, přístupnou všem sociálním skupinám bez rozdílu,“ napsal jeden z diskutujících. V minulosti se v areálu letního kina nacházelo například basketbalové hřiště. Revitalizace s ním, ani s žádným jiným, nepočítá. Promítání pod širým nebem by se do areálu ale vrátit mělo.