Na znečištěné silnice na území obce upozorňuje radnic dlouhodobě. A přestože znečišťovatelé, kterými jsou dopravní firmy přemisťující uhelný substrát, komunikace čistí, nestačí to a místní šoféři mají svá auta prakticky denně špinavá.

"Nejhorší je vždycky podzim a zima, kdy komunikace bývají znečištěné nejvíce. Jen ti nejodvážnější chodci chodí po krajnici, protože jsou hned od bláta, a to nemluvím o cyklistech. Auta máme všichni velice znečištěná," řekl Deníku starosta Stonavy Ondřej Feber.

Nově budované náměstí v centru Orlové zdobí socha Orla, symbolu města.
OBRAZEM: Do Orlové na náměstí "přiletěl" obří orel

"Jednáme s přepravci, jednáme s OKD, trasy se nám daří nějak určovat a také omezovat tu prašnost systémem čištění cest. Nicméně pořád je to špatné a proto jsme přijali opatření po dohodě s přepravcem a OKD, kdy naši občané aspoň částečně budou mít takovou náplast na to nevhodné prostředí tím, že dostanou poukázky a můžou si ručně umýt auto,“ vysvětlil starosta Feber.

Stvrzenka, kterou se občan s trvalým pobytem ve Stonavě prokáže v Autocentru Karviná, je k vyzvednutí na obecním úřadě.

Rodina Kremzových uctila památku prapředka Lukáše Kremze
Popraven. Historický román přivedl Kremzovy z Havířova na stopu prapředka

V myčce pak oproti záloze 100 korun dostane aktivovanou kartu na ruční mytí v hodnotě 150 korun. Stokorunovou zálohu mu pracovník po vyčerpání karty vrátí, případně si ji může řidič na vlastní náklady znovu nabít a používat.