Pro milovníky zimních sportů a především těch, kteří mají v oblibě klasické lyžování, připravili v Těšínských Beskydech novinku, která zkvalitní povrch běžeckých tras. Díky dotačnímu projektu Pořízení stroje na úpravu běžeckých lyžařských stop se mohl pořídit stroj Stopař PROFI III s motorovou frézou KOHLER o výkonu 12,5 kilowattů.

K dotaci, která činila 200 tisíc korun, muselo město doložit 67 410 korun, protože pořizovací cena stroje byla 267 410 korun. Veškeré finance směřovaly k Správě tělovýchovných a rekreačních služeb města Třinec .„V současné době se jedná o nejlepší přívěsné zařízení pro výrobu běžeckých stop a úpravu terénu. Strojem budou upravovány lyžařské běžecké stopy určené ke klasickému běžeckému lyžování na horských trasách Těšínských Beskyd, prioritně na trase Javorový, Ostrý, Kamenitý, Kozinec, Slavíč,“ uvedl ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních služeb Radek Procházka, který si cení spolupráce s provozovatelem horské chaty Ostrý, jenž se na úpravě stop bude podílet.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo ve spolupráci s Moravskoslezským krajem opět zabezpečit úpravu běžeckých stop. Oceňuji přístup náměstka hejtmana Stanislava Folwarczného, který se na obnově běžkařských tras v Těšínských Beskydech významně podílel,“ uvedl místostarosta Třince Ivo Kaleta.