Původně byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky, na což zákon pamatuje až tříletým trestem. Nyní ochránci zákona zpřísnili právní kvalifikaci a nově motoristu obvinili z obecného ohrožení. Za to mu hrozí až osm let vězení.

Kamerové záznamy

„Trestní řízení zahájili policisté dopravního inspektorátu, posléze v něm pokračovali havířovští kriminalisté a podíleli se také kolegové z obvodního oddělení. Desítky hodin strávili při vyhodnocování kamerových záznamů, dostupných stop a výsleších svědků. Tato doslova mravenčí práce přinesla poznatky, které vedly k přehodnocení právní kvalifikace,“ uvedla Daniela Vlčková z moravskoslezské policie.

Policisté budou měřit na stovkách míst. Foto se souhlasem Policie ČR
Začala masivní razie! Víme, kde policie v pátek na Karvinsku měří

Muž svou zběsilou jízdou ohrozil nejen osádky dalších vozidel, ale také chodce a cyklisty. Přejížděl z pruhu do do pruhu, křižovatkami jel na červenou, dokonce měl drobnou kolizi s autobusem.

Narazil do sloupu

V křižovatce ulic Hlavní třída a Čs. armády nezvládl řízení a narazil do sloupu. Následně došlo ke střetu s chodcem vedoucím jízdní kolo a najetí do stěny domu. Podle svědka z nedalekého asijského bistra byli na místě dva mladíci s kolem. Druhému se naštěstí nic nestalo.

Policisté budou měřit na stovkách míst. Foto se souhlasem Policie ČR
Začala masivní razie! Víme, kde policie v pátek na Karvinsku měří

„Slyšel jsem velkou ránu. Šel jsem ven. Byli tam dva kluci na kole. Pro jednoho přiletěl vrtulník. Byli tu i hasiči, ambulance a policie,“ řekl Deníku prodavač z bistra. Řidič vyvázl bez zranění, chlapec byl se středně těžkými poraněními letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

Viník měl 1,5 promile alkoholu a skončil na záchytce. Již v minulosti se potýkal s problémy s alkoholem za volantem. Tehdy dostal zákaz řízení a přišel o „papíry“. O navrácení průkazu si údajně nepožádal. „Obviněný s policisty spolupracoval, svou vinu nepopíral,“ uzavřela Vlčková.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Výběr Deníku: Největší hudební festivaly na Karvinsku a na co se těšit

Zdroj: Deník/Libor Běčák