Při výjezdu z kruhového objezdu byl příliš rychlý, u přechodu pro chodce vyjel až na levý obrubník, o který zavadil levým předním kolem. Protože nešlo jen o drobné škrtnutí pneumatiky, kolo se značně poškodilo. 

Nehody si všimla městská policie, která byla nedaleko a na místě proto byla téměř okamžitě. Strážníci řidiče zadrželi, aby nemohl utéct. Při orientační dechové zkoušce se ukázalo, že je opilý. Na místě si převzala republiková policie. Pod dohledem cestoval na záchytku a po vystřízlivění ho čeká výslech a obvinění. 

"Jedná se o 34letého muže, u kterého provedená dechová zkouška prokázala 1,9 promile alkoholu," potvrdila Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Protože řidič už měl s alkoholem problémy dříve, jeho auto bylo policií zabaveno a podle zákona pravděpodobně propadne státu.  

Jen o půlhodiny později o kus dál na Ostravské ulici začala preventivní akce, kde policisté společně s Besipem odměňovali řidiče, kteří měli vše v pořádku, včetně zkoušky na alkohol. Za odměnu dostávali nealkoholické pivo, reflexní vesty i jednorázové testy na alkohol.