Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opavská radnice oživuje parkovací dům

Opava - Opavská radnice chce přitáhnout zpět do parkovacího domu na náměstí Osvoboditelů řidiče, kteří ho přestali využívat poté, co jim město před časem zvýšilo měsíční parkovné.

26.10.2012
SDÍLEJ:

Parkovací důmFoto: DENÍK / Klára Jarošová

„Po navýšení ceny zájem řidičů o parkovací dům klesl, a to velmi razantně," uvedl Aleš Žižlavský, ředitel technických služeb, které parkovací dům provozují a starají se o něj. Měsíční parkovné činilo před zdražením 650 korun, poté ho radnice zvedla na 900 korun, ale nyní se k původní ceně vrátila.

„Jde o měsíční parkovné, které není vázáno na konkrétní parkovací místo," upřesnila tisková mluvčí Hlásky Lada Dobrovolná s tím, že předplatné na určité místo zůstává na měsíční částce 1500 korun. Rovněž se nemění parkovné za hodinu, které činí pouhých pět korun.

Nad parkovacím domem, který má na šesti podlažích zhruba 224 parkovacích míst a který byl postaven před devíti lety za padesát čtyři milionů, visí i další otazník. Patnáctého listopadu se nedaleko v Nákladní ulici otevírá obchodně zábavní centrum Breda & Weinstein se šesti sty parkovacími místy a málokdo dokáže odhadnout, co to se zájmem o parkovací dům udělá. Nicméně například Aleš Žižlavský míní, že Breda & Weinstein se svým novým parkovištěm je dost daleko na to, aby to mělo na parkovací dům zásadní vliv.

A protože vše souvisí se vším, málokdo může v tuto chvíli s jistotou říci, co otevření nového centra udělá s celou dopravou v této části města. Ve hře je především přetížená a životu nebezpečná křižovatka Pekařská - Nákladní. Nejenže na ní neodbočíte doleva k novému centru, ale dostat se zde z vedlejší na hlavní znamená čekání, pevné nervy, kus odvahy i štěstí.

O této rizikové, stísněné křižovatce jsme vás v našem Deníku na popud našich čtenářů podrobně informovali přednedávnem. Kompetentní úředníci z odboru dopravy nám tehdy řekli, že se s křižovatkou nedá nic udělat, leda tak na ní snížit rychlost. Náměstek primátora Daniel Žídek (ČSSD) to v úterý zopakoval. „Ta křižovatka se víceméně zabezpečit dá. Je to ale o výkupu a bourání domů okolo ní čili o obrovských nákladech," uvedl náměstek a za nereálnou označil také možnost instalace semaforů v těchto místech.

Na otázku, zda existuje studie, co otevření nového centra s dopravou v Nákladní ulici a jejím okolí udělá, náměstek pokrčil rameny. „Život nám ukáže. Je možné, že pak oslovíme investora a budeme hledat řešení," dodal.

Autor: Zuzana Urbánková

26.10.2012
SDÍLEJ:
Ondřej Veselý
23

Hrozivý faul na Deje potrestán, podle hrubiána Veselého šlo o běžný střet

Veřejné diskuze v bílovecké knihovně se zúčastnila asi třicítka zájemců.
9

Zábavní park v Bílovci nebude. Projekt narazil u zastupitelů

Lidé možnost nákazy virem HIV stále podceňují. I na Ostravsku…

V Česku žije podle průzkumu Státního zdravotního ústavu z konce srpna tohoto roku 3087 osob s diagnózou HIV. Navzdory neustálému nárůstu počtu případů nákazy virem HIV, který způsobuje smrtelnou chorobu AIDS, se lidé v České republice nemoci neobávají.

Hasiči ve Slovinsku trénují hašení přírodních požárů

Devět profesionálních moravskoslezských hasičů společně s kolegou z Olomouckého kraje vyrazilo do Slovinska. Tento týden se účastní teoretického a praktického výcviku zaměřeného na hašení požárů v přírodním prostředí.

Představujeme prvňáčky z ostravských ZŠ Ukrajinská a Na Mlýnici

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení