Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 2. kolo: Martin Golasovský, Střední škola, Havířov-Šumbark

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

30.4.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

700 let od narození Karla IV. – jak by vládl v dnešní době?

Karel IV. nebyl jen českým králem, ale také císařem Svaté říše římské. Důvod vzniku Svaté říše římské byl prostý – ochrana křesťanství, zvláště před expanzí muslimských vládců Španělska do Evropy. Karel IV. pobýval na dvoře svého strýce ve Francii, kde byl formován idejí, že je ochráncem křesťanské Evropy a strůjcem její civilizovanosti. Karel IV. byl velice zbožný člověk.

Jak by vládl dnes? Myslím si, že stejně. Dnes již sice Svatá říše římská neexistuje, avšak místo ní je zde Evropská unie, která je ateistická, nicméně Karel IV. by se jistě snažil uchovat morální hodnoty křesťanství, byt´ by je nevěřícím lidem předkládal pod pláštěm humanismu a zastíral jejich křesťanský podklad, protože svou víru nemůže nikomu vnucovat.

Kdyby žil dnes a znal slavný Nietzscheho výrok: ,,Co kdyby byl Bůh mrtev? Nezaujal by jeho místo člověk? Nechtěl by se potom stát nadčlověkem? Pak člověk bude vším, ale zároveň ničím", tak by bojoval proti potratům, feminismu a všemu, co pošlapává úlohu rodiny a lásky v životě člověka. Ustanovil by zákaz pornografie a násilí v mediích. Uvědomil by si, že mladí jsou naše budoucnost, proto je třeba je formovat, aby nebyli takoví, jací jsou teď. Také si myslím, že by nedovolil, aby si v naších zemích diktovala Amerika, co chce. Pravý panovník totiž nikdy neposlouchá rádce, kteří mu říkají, že ,,musí".

Karel IV. by také nikdy nedovolil rozmáhání vlivu cizích kultur na český a evropský lid. Multikulturalismus a globalizace jsou špatné z hlediska ztráty identity národa, vždyť i květin je v přírodě mnoho druhů, a proto je tak krásná – pro svou rozmanitost. Navíc pro jeho přehnanou, až fanatickou zbožnost by vytvoření jedné světové vlády bylo znamením konce světa, proto by proti globalizaci zápasil.

Je to však ale pravda? Vládl by skutečně tak, jak si to myslím já?

Martin Golasovský, 2. ročník nástavbového studia Provozní elektrotechnika EP 2, Střední škola, Havířov-Šumbark

Autor: Redakce

30.4.2016
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

hokej HC Aukro Berani Zlín  - HC Vítkovice Rivera
22

Lev pomohl hattrickem ukončit dvouleté zlínské prokletí

Kampaň vrcholí. Zaorálek se pustil do Babiše i v Bohumíně

/FOTOGALERIE/ Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nenechal ani na mítinku v Bohumíně na Andreji Babišovi niť suchou: V této zemi se nevyplatí pracovat. Lepší je být rentiér.

OBRAZEM: Třinec má obchvat, jeden úsek ale chybí

Třinec – Jedenáct let poté, co se stát zavázal postavit obchvat Třince, přišel zlomový den pro celý region. Nová silnice mezi třineckou částí Nebory a Bystřicí se v úterý otevírá motoristům.

Ostrava 2067. Vzkazy v truhle pro budoucí generace

Město Ostrava připravilo společně s Kulturním centrem Cooltour jako součást oslav 750. výročí první písemné zmínky o své existenci poselství do budoucnosti s názvem Ostrava 2067. Tím je dřevěná truhla, do níž dnešní Ostravané umístí své „vzkazy budoucím generacím“. Truhla bude otevřena za 50 let při oslavách 800. výročí města Ostravy.

Aleš Juchelka o Kalouskovi a Babišovi: Jsou si dost podobní, mají buldočí povahy

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Oblíbený moderátor a současně politik Aleš Juchelka má za sebou zkušenost spolupráce s Miroslavem Kalouskem i Andrejem Babišem. V rozhovoru pro Deník nesrovnával jen jaká byla. Má za sebou také jedno z nejtěžších období v životě, kdy se musel vypořádat se smrtí svého těžce nemocného syna Olivera. Přesto v sobě našel sílu a odvahu jít v životě dále.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení