Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 2. kolo: Veronika Bachoříková, SŠ Havířov-Prostřední Suchá

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

30.4.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Jak by vládl v dnešní době král Karel IV.?

Je velmi těžké si představit, jaké by to bylo, kdyby dnes vládl Karel IV. Ale byl to ve své době mimořádně moudrý a vzdělaný muž, který uměl několik jazyků, sepsal spisy právní i teologické a měl tak obrovský přehled, že se postupně stal císařem římským a zároveň patriotem země české. Říká se, že Praha je srdcem Evropy. Myslím si, že kdyby v současnosti vládl Karel IV., snažil by se tyto pomyslné hranice mnohem více rozšířit.

Stavby, které zanechal z doby svého panování, nám dodnes slouží a dělají čest jeho jménu. A v podobném duchu by se snažil a staral o rozkvět celé země. Dělal by věci účelně a hospodářsky. Určitě by nejprve přemýšlel a probral by ze všech stran, zda to či ono dílo je rozumné postavit, vyspravit. Myslím, že by to měl do detailu promyšlené, do čeho by investoval. Určitě by nebylo tolik rozestavěných a nedokončených staveb, rozbitých cest a nefunkčních objektů, které dnes zejí prázdnotou a pomalu postupně chátrají. Věřím, že by občany motivoval k lásce ke své zemi, že by byl moudrým panovníkem. Jistě by byl přísný panovník, který budí respekt, ale jeho moudrost a spravedlnost by se odrážela do všech stran. Myslím si, že by dokázal naslouchat lidem a využil by moudrosti a schopnosti každého jednotlivce. Určitě by ho jenom tak někdo neobalamutil. Věřím, že i kdyby měl poradní sbor v podobě dnešního parlamentu, jistě by si prosadil věci, které by byly potřebné. Že by nebyl pouhou loutkou, ale že by spravedlivě posuzoval různé záležitosti. Určitě by mu záleželo na spravedlnosti a důvěryhodnosti všech spolupracovníků, které by ověřil a hlídal.

Je těžké si představit, jaké by to bylo za jeho vlády, zda by věci fungovaly, jak si myslím, a zda by to bylo vůbec k žití. Věřím, že by se staral v tom nejlepším slova smyslu, aby se o nás ve světě vědělo a mluvilo jen v superlativech.

Veronika Bachoříková
Střední škola Havířov – Prostřední Suchá

Autor: Redakce

30.4.2016
SDÍLEJ:
UMLČEL JE! Kolik je stav? To jako by se s rukavicí u ucha tázal zlínských hráčů i nepřátelských fanoušků útočník Vítkovic Jakub Lev po gólu na 5:3, který byl klíčový.

Lev po prvním hattricku v kariéře: Oslava? Asi byla moc, byly v tom emoce

Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
2 6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

AKTUALIZOVÁNO

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Studenti v Ostravě se připravují na budoucí kariéru

 Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava probíhá Kariérní týden. Akce má za cíl usnadnit studentům a čerstvým absolventům VŠB-TUO vstup na trh práce a podpořit jejich uplatitelnost v našem regionu.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení