VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 3. kolo: Julie Svobodová, SPŠ a SZŠ sv. Anežky Ćeské Odry

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

21.5.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Můj vzor

Vzor. Osoba, která vás motivuje, ať už v chování či třeba ve stylu oblékání. Řídíte se jejím životním heslem, co řekne, je pro vás svaté.

Troufám si říci, že větší část populace má za svůj vzor rodiče, prarodiče či blízkou rodinu. Další část lidstva oblíbeného herce, zpěvačku nebo celebritu. Ale já si už delší dobu pokládám otázku, kdo je mým vzorem? Která osoba mě motivuje?

Když jsem byla malá, obdivovala jsem své rodiče, byli pro mě vším. Dnes žiji s matkou, otce nevídám. Moje maminka je silný člověk a také samoživitelka s třemi dětmi. Obdivuji ji, ale ani v ní nevidím svůj vzor. Vlastně svůj vzor nenacházím nikde. Není to tím, že bych neměla kolem sebe ty správné osoby. V mém prostředí se vyskytují velmi zajímavé a pro hodně lidí motivující charaktery. Ale mně to nestačí…

Kdo v dětství neměl sen, že se stane princeznou nebo astronautem. Avšak většině lidí se priority změní, chtějí rodinu, velký dům se zahradou a psa. Pravděpodobně toto vidí u svého vzoru – v rodině. Mně se mé dětské sny moc nezměnily, ne že bych se chtěla stát princeznou. Ale chtěla bych dosáhnout něčeho velkého, něčeho, po čem nebudu jedna z mnoha. A díky tomu jsem našla odpověď na mou otázku.

Vzor. Osoba, která mě motivuje, ať už v chování či třeba ve stylu oblékání, nemusí být z vašeho okolí, nemusí být ani slavná, nemusí vůbec existovat. Jsem si sama vzorem. Kroky, které mě posunou blíže k mým cílům, udělám pouze já. A mé cíle jsou má motivace.

Julie Svobodová, SPŠ a SZŠ sv. Anežky Ćeské Odry

Autor: Redakce

21.5.2016
SDÍLEJ:
BK Opava – NH Ostrava 111:78
48

KOOPERATIVA NBL: Opava - Ostrava 111:78

Ilustrační foto.

Pět hasičských vozů vyjelo k požáru bytu v Hrabůvce

V Tramvaji rozbil lahví cestujícímu hlavu a pak se sám přihlásil na polici

Pátrání policistů po dalším agresorovi z ostravské MHD nemělo dlouhého trvání.

Hygienici kontrolovali vánoční trhy, žádné prohřešky neobjevili

Na prodej občerstvení na vánočních trzích se v posledních týdnech roku 2017 zaměřují při svých kontrolách pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS).

Vánoční hru uvedli po 15 letech

Waldorfská ZŠ z Ostravy-Poruby se včera připojila k tradici, kterou v adventním čase dodržují školy tohoto typu v tuzemsku i zahraničí

Udali oceláře – uhlí prý hromadí načerno, kraj už informoval ČIŽP

Ostrava – Zřejmě komusi z Radvanických a Bartovických obyvatel obtěžovaných prašností došla trpělivost a poslal hejtmanovi kraje „udání“ na podnik Arcelor Mittal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT