VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta - Dominika Ciosová, 4.C, Slezské gymnázium Opava

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

26.3.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Moravskoslezský kraj bohužel nenabízí příliš dobře placené pozice

Je důležité se kariérně rozvíjet a dost vydělávat

Jako letošní maturantka z Moravskoslezského kraje začínám nejen já, ale také mí kamarádi přemýšlet nad jednou ze základních otázek života, která bude mít obrovský dopad na naši budoucnost. Touto otázkou je… jak jinak než „Kam po maturitě?".

Většina bude region samozřejmě volit podle vysoké školy. S tím já však nesouhlasím. Myslím, že pro studium je důležité to, jestli se cítím dobře, a to mohu pouze tehdy, když se nacházím v příjemném prostředí. Bezpochyby by se většině líbilo začít žít nový život v Praze. Co by nám tam tak mohlo chybět? Já vím co. Příroda, klid a určitě (nutno říci) i levné pivo. Podle nynějších průzkumů je Moravskoslezský kraj stále více a více atraktivně pro život. Proč tedy nezůstat? Každé místo na Zemi má své „pro" a „proti". Moravskoslezskému kraji můžeme vytknout kvalitu ovzduší především v okolí Ostravy. S tím se však hejtman a státní zastupitelstvo snaží dennodenně poprat a emise opravdu klesají. Jednou se tedy i Ostravané snad nadechnou čerstvého vzduchu. Pokud už to nezvládají, tak kraj nabízí mnoho míst, která našemu zdraví určitě prospějí. Procházka v Beskydech není nikdy špatným nápadem. Pro starší lidi jsou zde i lázeňská centra, jako Karlova Studánka nebo Klimkovice. V již zmiňovaných Beskydech lze v zimě najít bohaté vyžití pro lyžaře a běžkaře. Pokud ale zrovna nejste fanoušky utrácení peněz za hory a jiné sportovní aktivity, nikdo vás nenutí. Peníze je možno také rozházet v obrovských nákupních centrech ležících i v smogem pohlcené Ostravě. Forum Nová Karolina či Avion Shopping Park by mohly směle konkurovat mnohým pražským nákupním centrům. Proč tedy stále lidi láká urbanizace, když mají tolik krásné přírody kolem sebe a do měst na nákup se dá vždycky nějak dostat? Odpověď asi známe všichni moc dobře. Moravskoslezský kraj bohužel nenabízí příliš dobře placené pozice, a co se týká pracovních příležitosti, tak ani těch méně dobře placených tady není moc. Společnost nastavila myšlení lidského mozku tak, že je důležité se kariérně rozvíjet a vydělávat si, co nejvíce to jde, pouze pak mohu být šťastný a spokojený. Proto lidé utíkají do zahraničí nebo alespoň do Prahy. Pokud se zeptáme kamarádů na jejich priority, většina odpoví: kariéra. Tu tedy v tomto kraji nemají vůbec jistou, a proto si nejsem jistá, jestli je pro naši budoucnost dobré se v Moravskoslezském kraji usadit. Každý z nás musí přehodnotit své priority a odpovědět si na tuto otázku sám.

Dominika Ciosová, 4.C, Slezské gymnázium Opava

Autor: Redakce

26.3.2016
SDÍLEJ:
Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Babis
56

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

Tomio Okamura (uprostřed) slaví úspěch SPD ve volbách.
6

SPD: Za úspěch v regionu vděčíme i zkušenostem s islamizací Havířova

ČSSD: Nikde nikdo, ani slovo... ODS: Dnes není důvod plakat!

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Sokolská třída v centru Ostravy. Obvyklé místo volebních štábů dvou stran z opačného politického spektra nemůže naskýtat v sobotu v podvečer odlišnější pohled. Zatímco u občanských demokratů panuje rušno i vstřícnost, sociální demokraté mají v oknech tmu, zamčeno a telefony neberou.  

OHLÉDNUTÍ DENÍKU: Zajímavosti a čísla z voleb v kraji

Hnutí ANO není jediné, kdo sklidil v letošních volbách u voličů v kraji výrazný úspěch, slaví i druhé SPD Tomia Okamury. Podívejte se s námi, jaké další zajímavé postřehy redaktoři Deníku v letošních volbám zaznamenali.

OBRAZEM: Piráti překonali stanovený cíl, ale v Ostravě rum proudem netekl

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Piráti, větřící úspěch, se v Ostravě začali scházet už od 15. hodiny, krátce po skončení voleb. „Zakotvili“ v klubu Fabric v Plynárenské ulici.  

Řepiště televizní premiéru neustály, po zápase se radovala Doubrava

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení