V tomto kraji žiju od svého narození a nikdy jsem neměla šanci žít jinde. Je to můj domov, který mi přirostl k srdci. Samozřejmě i tady se najdou výhody i nevýhody, jako ostatně ve všech koutech světa. Nic přece není dokonalé, ale když máte něco opravdu rádi, alespoň vám to dokonalé může připadat.

Za nejkrásnější v našem kraji považuji přírodu. Rozprostírají se zde kouzelné Beskydy, které rozhodně upoutají každého turistu. Když se totiž člověk prochází po těch kopcích a vnímá kolem sebe, jak všechno kvete, je to jako v pohádce. Lehký vítr se prohání všude kolem a stromy se jím nechávají ovívat. Nebo v zimě, kdy napadne sníh, který se na slunci třpytí jako diamant. Je to, jako by k vám příroda sama mluvila a chtěla vám něco důležitého sdělit. Přesně na takových místech pak poznávám, že matka příroda umí divy a že si poradí i bez pomoci lidí.

Pro mě jsou v tomto kraji nejhorší železárny, které ničí vzduch a vůbec celý tenhle magický kraj. Na druhé straně je tady opravdu potřebujeme, protože jinak by spousta lidí přišla o práci.

I přes všechny klady a zápory, co tento kraj má, jsem ráda, že tady žiji.

Lenka Vančurová, Střední škola Havířov-Prostřední Suchá