VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta - Petr Straka, Masarykova SŠ zemědělská a VOŠ v Opavě

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

18.2.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Nezasypávejme lesy odpadky

Moravskoslezský kraj je kraj, ve kterém jsem se narodil. Proto u takového místa byste jen těžko hledali něco, co mu chybí. Přece jen jsem v něm prožil celý dosavadní život a nevyměnil bych ho za žádný jiný.

V první řadě bych rád vyzdvihl ta „nej-", která má. Oceňuji všechny projekty, kterých se máme možnost zúčastňovat. Studuji Masarykovu střední školu zemědělskou v Opavě a jako zemědělec vždy rád uvítám podporu našeho zemědělství, které sice není na takovém vzestupu, jako tomu bývalo dříve, ale nejsme v žádném velkém úpadku.

Projekty se ale netýkají jen zemědělství, zasahují také hluboko do životního prostředí a jeho ochrany. V tom bych viděl výzvu do budoucna snažit se chránit naši přírodu, protože ta to potřebuje nejvíce. Velký problém, který se nám bohužel nevyhnul, je ten, že čistota ovzduší a i jeho kvalita za poslední dobu čím dál více klesá.

Zaměřme se na to, abychom zplodin vypouštěli co nejméně. Tím zlepšíme zároveň kvalitu života v našem krásném kraji a také ve větší míře i turistický ruch. Máme nádherné památky, ať už jsou to ty technické nebo přírodní. Moravskoslezská příroda je úžasný dar, kterého se nám dostalo.

Proto bych ve velké míře rád apeloval na všechny občany kraje, aby si jí vážili a starali se o ni, neboť nám dává obživu a také nekonečné možnosti v dalším vzdělávání nejen fyzickém, ale i duševním. Podpořme více výsadbu lesů v místech, kde živelní katastrofy zničily ty předešlé. Čistěme lesy, nezasypávejme je odpadky…

Musíme si uvědomit, že stromy produkují kyslík, který dýcháme a bez kterého se nedá žít. Pár posledních řádků bych věnoval rád problému, který se týká života lidí bez domova nebo těch, kteří jsou handicapovaní. Prosím, snažme se jim více finančně pomoci. Zabezpečit je do budoucna. Zúčastněme se nějakých programů na jejich podporu. Zároveň se pokusme, aby hranice nezaměstnanosti i Moravskoslezského kraje pořád jen klesala a nezaznamenali jsme špatná léta.

Petr Straka, 3.Z, obor zemědělec-farmář, Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola v Opavě. Obor: zemědělec-farmář

Autor: Redakce

18.2.2016
SDÍLEJ:
Volby 2017 - štáb ČSSD v Lidovém domě - Milan Chovanec, Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka.
15

Lídr krajské kandidátky ČSSD Lubomír Zaorálek: Voliče nám vzalo ANO i Piráti

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení.
3

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

VIDEO/ V Žermanicích na Frýdecko-Místecku otevřeli zapečetěnou volební urnu už v pátek, když v ní jeden volič hledal svou obálku.  

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.  

Útočník Švábík je po kolapsu doma a řekl: Fotbal? Pravděpodobně už hrát nebudu

/ROZHOVOR/ Na fotbalovém hřišti ve svých pětadvaceti letech absolvoval nespočet bitev, tu největší ale útočník Jan Švábík svedl v předchozích týdnech mimo zelený pažit. A vyhrál!

Staronový trenér Petřkovic Smékal: Moje role byla přinést do týmu impuls

/ROZHOVOR/ Malé déjà vu prožívá v těchto dnech Filip Smékal. Fotbalový kouč, který v závěru minulého roku skončil s trénováním v Petřkovicích z rodinných důvodů, se po deseti měsících vrátil, aby Odru opět pozvedl a dostal zpět do horních pater MSFL. Jako před pěti lety, kdy začínal ještě v krajském přeboru. „Chci mančaft nastartovat,“ prohlásil Smékal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení