Nakonec museli zasahovat republikoví a městští policisté, kteří si banery s nevhodným obsahem odvezli.

„Touto akcí jsme se chtěli zastat dětí, které jsou vražděny a nemohou se proti tomu nijak bránit. V České republice je uzákoněná v podstatě legislativní úprava z dob komunistického režimu. Na žádost matky může lékař do tří měsíců bez udání důvodu provést potrat," vysvětluje důvod petiční akce předseda občanského sdružení Stop Genocidě Jan Vrána.

Podobných akcí občanské sdružení uspořádalo po celé České republice už přes 380 a setkalo se s různými ohlasy, protože se jedná o velmi kontroverzní téma, které se ne každému zamlouvá. Ohlasy v Havířově byly většinou negativní, jak ze strany magistrátu, kterému se nelíbilo pojetí petiční akce a její umístění, tak i ze strany kolemjdoucích.

Petiční akci proti potratům ukončila městská policie

„Mě tento způsob přijde nehumánní a zároveň velice šokující, V naší zemi, když máme možnost se ohledně potratů svobodně rozhodnout, tak se mi tato forma nelíbí," řekla k petiční akci studentka Alexandra W.

Petiční akci, která odstartovala v jedenáct hodin, po poledni rozpustila policie po dohodě se zástupci magistrátu. Podle organizátorů protiprávně. Na čtvrtek a pátek mělo sdružení Stop genocidě připravené další akce před havířovskými středníma školami, ale ty se nakonec ruší.

Petiční akci proti potratům ukončila městská policie