“Pan Pavel má mou podporu, přijel jsem ho podpořit do Prahy a doufám, že mu budu moct gratulovat,” řekl ve štábu Václav Brabec, který tohoto prezidentského kandidáta veřejně podpořil před několika dny nejen při jeho návštěvě Ostravy. 

Sedm set tisíc korun, z toho většinu prostřednictvím firmy A&V Invest, mu poslal Václav Brabec již dříve v rámci podpory generálovy volební kampaně. Generál ve výslužbě Pavel je podle něj díky zkušenostem z vedení armády, zahraniční politiky a diplomacie správným lídrem pro dnešní dobu. Václav Brabec také silně vnímá válku na Ukrajině odehrávající se několik set kilometrů od českých hranic.

Prezidentský kandidát Petr Pavel dorazil na Masarykovo náměstí, 19. ledna 2023, Ostrava.
Petr Pavel v Ostravě: Fotografie a videa Deníku obletěly Českou republiku

„Rozpínavá politika Ruska představuje pro mou malou zemi a hlavně pro moji rodinu bezpečnostní riziko. Chtěl bych, aby hlavou mé země byl člověk, který se vyzná a rozhoduje chladnou hlavou. Měl jsem možnost Petra Pavla osobně poznat, a tak vím, že je to člověk nejen zkušený, ale především upřímný a férový. A takové vlastnosti já osobně od svého prezidenta očekávám,“ uvedl Václav Brabec.