"Poškozený vložil platební kartu do bankomatu, na klávesnici zadal požadovanou sumu k výběru a mezi tím se dal do řeči se známou. Platební kartu si vzal, peníze nechal uvnitř a odešel," popisuje jednání muže mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Až později si uvědomil, že čtyřicet tisíc nechal bez povšimnutí ve výdejní části bankomatu. Když se pro ně po chvíli vrátil, už tam nebyly.

Odcizení hotovosti nahlásil v bance i policistům. O své peníze však nepřišel. V bankomatu je našel jednasedmdesátiletý poctivý důchodce, když šel vybírat své peníze.

I ten však projevil notnou dávku roztržitosti, protože jak uvádí dále cituje jeho slova mluvčí policie Petr Gřes: "Rozptýlen dalšími okolnostmi při vyřizování svých záležitostí v bance na nalezené peníze zapomněl. Až doma si uvědomil, že má v tašce něco co není jeho. Druhého dne ráno přispěchal na přepážku banky a peníze i se svými iniciály předal zaměstnancům."

Zapomětlivý majitel účtu tak o své peníze nepřišel. 

"Z podaného vysvětlení nálezce, zaměstnanců banky a okolností nálezu i předání peněz, jsou policisté přesvědčeni, že poctivý nálezce jednal zcela bez postranních úmyslů. Patří mu proto poděkování a obdiv. Celý případ krádeže peněz uzavřeli, jelikož majitel dostal peníze nazpět a nejsou pochybnosti o tom, že by nálezce jednal s úmyslem spáchat protiprávní jednání," doplnil závěrem Gřes.