Jak už Deník informoval, tento podnět měl být podle jeho signatářů podán vládou jako návrh na pozastavení činnosti politické strany ČSSD Nejvyššímu správnímu soudu. Vláda však zkonstatovala, že je neodůvodněný, a proto jej odmítla. Informovala o tom Adriana Rajmová z Odboru komunikace Úřadu vlády České republiky.

Mezi signatáře podnětu patří Radim Lauko, Richard Bednařík, Jiří Maléř, David Baďura, Antonín Pavlásek, Kateřina Kadlčíková, Filip Lahoda a Nela Lisková. Ta Deníku včera potvrdila, že tím snaha o změnu v ČSSD rozhodně nekončí. „Budeme postupovat dále," řekla v krátkosti Nela Lisková, která v současné době kandiduje za politickou stranu LEV 21-Národní socialisté na post primátorky Ostravy a také do zastupitelstva Ostravy-Jihu.

Podle Pavla Němce, bývalého člena ČSSD a autora návrhu byl podnět zaslaný také prezidentovi republiky, který ho může rovněž postoupit Nejvyššímu správnímu soudu. „Jedna z kopií putuje i na stůl evropské komisařky Věry Jourové," uvedl minulý týden Němec. (kom)