Obviněná by mohla ve vězení strávit až šest let. „Při výkonu svého zaměstnání zdravotní sestry podala gravidní klientce jinou tekutinu, než byla oprávněna a povinna podat. Pacientce též umožnila odejít z ordinace. Poškozená v důsledku požití odlišné tekutiny zemřela," uvedla Holčáková.

Doplnila, že policisté vyslechli svědky, spolupracovali se znalci a nařídili pitvu. Kriminalisté zjistili, že sestra při testu na těhotenskou cukrovku ženě podala místo roztoku glukózy roztok směsi fenolu s kafrem. „A to i přesto, že lahvička s předmětným roztokem byla označena. Zdravotní sestra přitom měla dostatečnou zdravotní praxi a odborné znalosti," řekla Holčáková.

Budoucí maminka přišla do orlovské diabetologické ambulance na běžné těhotenské vyšetření. Došlo ale k tragické záměně. Místo neškodné glukózy žena vypila jedovatou směs fenolu s kafrem, takzvaný Chlumského roztok. Ten se používá například pro dezinfekci.

Personál na záměnu později přišel a kontaktoval policii. Hlídka mladou ženu našla v jejím bytě v bezvědomí. Přivolaní záchranáři jí už nedokázali pomoci.

Policie úmrtí těhotné ženy od počátku vyšetřovala jako usmrcení z nedbalosti.