Potkani žijící v kanalizaci jsou drzí natolik, že když už nemají žádnou potravu ve sklepě, hledají ji v bytech. „Prokousali se nám odpadní rourou od toalety. Je třeba to rázně řešit a několikrát jsme to hlásili vlastníkovi domu. Opakovaně jsem volal modrou linku, na které jsem už kvůli potkanům protelefonoval 900 korun," řekl nájemník Miloš Růžička.

Jeho družka Reneta Obracajová má z potkanů panickou hrůzu: „Já se chci odstěhovat. Je to strašné. Máme tady děti a psa a v noci nám po bytě lezou potkani."

Sklep domu je čistý a suchý, bohužel pod podlahou je vedena kanalizace, ze které se hlodavci vylézají. Návnady v podobě jedovatých granulí nepomáhají.

Vlastník domu nájemníkům slibuje brzkou nápravu. „Ve všech našich domech provádíme standardně dvakrát ročně deratizaci zaměřenou na hlodavce. Ta je prováděna i v tomto domě. Nicméně na stávající akutní situaci již byl dán požadavek na opakování v celém domě a je připravována výměna stoupaček nejen v zasaženém bytě ale celém vchodu. To si však žádá už náročnější přípravu, která už probíhá," řekl mluvčí RPG Petr Handl.