„Děkuji touto cestou za zveřejnění záběrů z bezpečnostních kamer. Odvysílaná a zveřejněná relace měla okamžitou odezvu. Přihlásilo se několik lidí, kteří poskytli informace k muži, na základě kterých byl podezřelý zadržen.

Policistům se ke skutkům doznal," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes a dodal, že v současné době policisté prověřují a shromažďují důkazní materiály zve všech případů. Po řádném zadokumentování předají případ soudu.

"Policisté hledali muže bez vlasů jezdícím ve vozidle Opel Vectra temně fialové barvy. U téměř desítky zjištěných případů zjistili shodné vozidlo, popis muže a způsob provedení. Vždy s naprostým klidem přijel na benzínovou čerpací stanici. Natankoval buď do nádrže vozidla či do kanystrů v kufru auta pohonné hmoty a bez placení odjel," uvedl mluvčí novojičínských policistů Petr Gřes.

Záběr bezpečnostní kamery. Natankoval, ale nezaplatil.

V jednom případě dokonce najel na obsluhu prodejny, která se jej snažila upozornit, že nezaplatil.

"Registrační značky na tomto vozidle používal kradené z jiných automobilů. Doposud jsme zmapovali jeho pohyb v okrese Nového Jičína, Frýdku Místku a Ostravy. Předpokládáme, že těchto krádeží z jeho strany bude daleko více," dodal.

Záběr bezpečnostní kamery. Natankoval, ale nezaplatil.