Ve Frýdlantu nad Ostravicí upozorňují řidiče, s ohledem na probíhající houbařskou sezónu, aby neparkovali podél silnice I. třídy číslo 56 v úseku od přehradní hráze Šance ke křížení se silnici I. třídy č. 35. Podle zákona o silničním provozu řidič nesmí mimo obec zastavit a stát na silnicích I. třídy jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště.

Na Opálené se v sobotu stříhaly ovečky novozélandským stylem.
PODÍVEJTE SE: Na Opálené v Beskydech stříhali ovečky. Přítomné bavili i portáši

Silniční pozemky, které v některých místech k silnici I/56 přiléhají a navozují dojem parkoviště, parkovištěm nejsou. Tyto pozemky slouží účelům ochrany a údržby silnice. Policie ČR dohlíží nad dodržováním pravidel silničního provozu a neoprávněné stání vozidel oznamuje zdejšímu správnímu orgánu k řízení. Za porušení pravidel silničního provozu je v daném případě zodpovědný provozovatel silničního motorového vozidla. Parkování je možné na vyhrazených parkovištích v obci Ostravice, Staré Hamry či Bílá.

„Dodržujte prosím pravidla silničního provozu, vyvarujete se nejen sankcím za porušení těchto pravidel, ale budete tím i ohleduplní k životnímu prostředí a zároveň nebudete vytvářet zlodějům prostor pro vloupání do vašeho auta,“ uvedla Zdeňka Pohludková, vedoucí odboru dopravy z Frýdlantu nad Ostravicí.

Záchrana koně z jímky v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku.
OBRAZEM: Kůň na Frýdecko-Místecku se propadl do jímky. Pomohli hasiči a lana