„Specializujeme se na velká zvířata, se slony u nás vystupuje jen málokterý cirkus," poukazuje na výjimečnost majitelka cirkusu Anna Polachová.

Číslo téměř padesátiletých slonic skutečně stojí za to a jen tak ho neuvidíte. „Staví se na hlavu a dělají kotrmelce," popisuje Polachová a pokračuje: „Není to klasická drezúra, je to spíše komické číslo".

A i přes svou velikost a zdánlivou nemotornost se sloni ke skopičinám nemusejí moc přemlouvat. „Stejně jako u jiných zvířat funguje při tréninku nejvíce motivace v podobě pamlsku. Nejraději mají banány a jablka," říká majitelka cirkusu a upřesňuje: „Zvířata ale nejde nutit, aby něco udělala, hlavní je cvičit je s láskou."

Ošetřovatelé každé sloní dámě denně chystají dva balíky sena a dvacetikilovou porci ovoce. „Slonice si vždy vybírají to nejlepší ovoce. Sežerou jen to čerstvé, to my, lidé, kolikrát jíme banány už třeba nahnědlé, ale sloni ani náhodou," říká se smíchem zkušená cirkusačka a s úsměvem dodává: „Zkrátka u nás je to tak, že já dojídám po slonech, co oni odmítnou."

Na zvířecí kamarády se lze spolehnout i mimo představení. Slonice jsou přes den v ohradě přímo na parkovišti a v některých městech je lidé mohou vidět i v ulicích. „To když s nimi jdeme pozvat diváky na představení. Slonice běžně chodí po silnici stejně jako auta a na křižovatce dokonce samy ukázněně zastaví na červenou," popisuje Anna Polachová.

Ti, kteří se do Hlučína na cirkus vydají, se nemusejí bát, že by slony viděli jen na představení. Po skončení programu bude samozřejmě možné focení se s exotickými zvířaty a vyzkoušet si budete moct jízdu na koních. Na své si přijdou i obdivovatelé artistických výkonů.

Zajímavé vystoupení nabídnou akrobati z Moldávie. „Vystupují bez zajištění, létají ve výškách nad betonem, což samozřejmě budí obavy. Ale jsou šikovní," ubezpečuje závěrem majitelka Cirkus Alex Junior.

Cirkus Alex Junior v HlučíněManéž Cirkusu Alex Junior dnes postavili na hlučínské Štěrkovně a stát tam bude až do neděle 7. června.

Na první představení v Hlučíně můžete přijít již dnes, ve čtvrtek 4. června, a to od 17 hodin. Ve stejný čas program vypukne vystoupení i v pátek 5. června. V sobotu první představení začne už ve 14 a druhé pak v 17 hodin. V neděli budete mít možnost jedinečný cirkusový program zhlédnout ještě ve 13 hodin. Poté Cirkus Alex Junior sbalí své šapitó a pojede potěšit diváky zase o kus dál.

Přijďte si užít zábavu i se svými dětmi a pobavit se vystoupením slonů, akrobatů, klaunů, žonglérů, drezúrou koní a dalšími nečekanými čísly, jako jsou tance s kruhy hula hop.