Jako každý rok bude výstava plná všech možných i nemožných hlavolamů z celé planety. Minimálně dva si zde poté odbudou na veřejnosti světovou premiéru.

„Tentokrát tu bude úplná špička z republiky a také šéf z Londýna a návštěva z Moskvy," říká organizátor, větřkovický starosta a duchovní otec celé akce Dušan Lederer, a dodává: „Připraveny jsou i ukázky posledních novinek hlavolamů z letošního světového setkání v Japonsku."

Kdo už na akci zavítal v minulých letech, ví, že k vidění toho bude ještě mnohem více.

Na výstavě se opět budou prezentovat sběratelé těch nejrozmanitějších zajímavostí a kuriozit. K vidění bude například velká sbírka ořezávátek, sirkových krabiček, pivních suvenýrů, kapesních kalendáříků a dalších originalit. Zhlédnout bude možné rovněž ukázky paličkování, zdobení vánočních baněk, pohyblivý betlém, úplný přehled modelů osobních aut prodávaných na našem trhu a část největší sbírky pexesa.

Neodmyslitelnou součástí programu je také oblíbená soutěž o vytvoření nejmenší papírové skládačky origami.

K vrcholům výstavy bude již několikátým rokem patřit expozice vítězných trofejí české tenisové „superstar" Petry Kvitové, a to včetně wimbledonského talíře nebo Fed Cupu. Bonusem bude tentokráte navíc i pohár Davis Cupu zapůjčený Radkem Štěpánkem. Doplňme ještě, že část výstavy, na kterou každoročně zavítají stovky lidí nejen z celé naší vlasti, ale například i ze Slovenska, je prodejní, a lze si tady proto již s předstihem zajistit nějaké ty vánoční dárky pro blízké.

Vše se uskuteční již tuto neděli 20. října od 9 do 16 hodin v sále Kulturního domu ve Větřkovicích.