V červnu 1989 Hana Zagorová podepsala petici Několik vět, aby podpořila požadavky na propuštění politických vězňů a na svobodu slova. V té době už visely po Krnově plakáty s pozvánkou na její koncert a probíhal předprodej vstupenek.

Vzápětí se československá společnost z projevu generálního tajemníka Komunistické strany Československa KSČ Milouše Jakeše dozvěděla, že paní Zagorová je milá holka, ale už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. Zatímco běžní občané se Jakešovými kydy bavili, pro komunisty a pořadatele kulturních akcí to byl jednoznačný vzkaz, že pěvecká kariéra Hany Zagorové právě skončila.

Navzdory perestrojce a glasnosti pro komunisty v okrese Bruntál byl podpis Několika vět dostatečným zdůvodněním, že teď už si „Zagorka“ před publikem nezazpívá. Okamžitě organizátorům nařídili krnovský koncert zrušit. Plakáty vylepené po Krnově byly alibisticky doplněny nápisem „koncert zrušen z technických důvodů“.

V Krnově sice Hana Zagorová v roce 1989 nevystoupila, ale o pár měsíců později už při Sametové revoluci zpívala hymnu společně s Jaroslavem Hutkou a Martou Kubišovou na Václavském náměstí i na Letné. V Krnově vystoupila nejen včera, ale také v letech 2007, 2012 a 2015.