„První jednotky vyjížděly ze svých základen do postižené obce kolem půl páté odpoledne, poslední se vracely zpět na základny až kolem 23. hodiny. Čerpat vodu museli hasiči celkem z 41 objektů. Spolupracovala s nimi starostka obce, která mimo jiné hlásila místním rozhlasem aktuální předpovědi počasí. Noční přívalový déšť už zde naštěstí neměl takovou sílu jako ten odpolední a hasiči se nemuseli do obce vracet,“ popsal situaci mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Ve Starých Heřminovech zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanice Bruntál a Krnov, které přivezly protipovodňový kontejner, společně s nimi deset jednotek dobrovolných hasičů z obcí Bruntál, Krnov, Dvorce, Velké Heraltice, Budišov nad Budišovkou, Brumovice, Lichnov, Světlá Hora, Horní Benešov a Litultovice.

„Hasiči z okresu Bruntál čerpali v úterý odpoledne a v podvečer vodu na deseti místech, z toho třikrát na území okresního města. Ve zbývajících pěti okresech Moravskoslezského kraje nebylo hlášeno žádné čerpání vody,“ doplnil Petr Kůdela.

Gabriela Mathiasová