Natalie Maderová se narodila v Ostravě, ale se svým manželem Michalem už osm let bydlí v Londýně. Maderovi jsou první manželský pár, který obeplul na kajacích Velkou Británii. Natalie Maderová je zároveň první ženou, jež takové dobrodružství podnikla.

Sto devatenáct dnů, které Maderovi na kajacích strávili, provázelo nepříznivé počasí – zima, déšť – i velké vlny. Podrželi je však fanoušci, kteří jejich cestu sledovali na blogu. Tam Natalie s Michalem po celou dobu psali své zážitky a postřehy z cesty.

„Nepřestává nás udivovat, jak vstřícní a přátelští Britové jsou. Už od začátku nás přes spot, jímž se každých dvacet minut aktualizovala naše poloha, sledovala spousta příznivců a nebyli to jen kajakáři. I na ulici nás zastavovali neznámí lidé a zvali nás na čaj, kávu nebo jídlo," říká Natalie Maderová.

Maderovi byli první manželský pár, který společně obeplul na kajacích Velkou Británii. Na vodě strávili čtyři měsíce a za tu dobu vybrali přes tři tisíce liber pro charitu.

Jejich fanoušci je tak mohli sledovat nejen na blogu, ale také přes spot. Natalie Maderová vzpomíná na jednu příhodu, díky které se seznámili s Sheryl a Markem. „Sheryl hlídala spot, aby včas dala zprávu průzkumné jednotce, která nás na moři našla a doprovodila k pláži. Tam na nás už čekal Mark. Vše skončilo večeří, noclehem a výborným posezením. Podobných okamžiků jsme během naší cesty zažili nespočet," vzpomíná Natalie.

Jejich plavba měla i charitativní účel. Díky jejich neotřelému blogu během své cesty vybrali přes tři tisíce liber pro Shadwell Basin Outdoor Activity Centre a pro Joshua's Journey.

VERONIKA GAZDÍKOVÁ