Není to první případ, v minulém roce našli myslivci v těchto místech dva upytlačené kusy. Tentokrát bylo místo s ostatky zvířete zakryté deskou a zaházené odpadky.

Pohled na město Havířov z výšky.
Havířovské teplo za miliardu a střet zájmů? Hlasování na klíč primátor popírá

„Hned jsme volali policii, ta vše zdokumentovala, nafotila místo i stopy, tak uvidíme, co zjistí. Podle mě toto dělá psychicky narušený člověk, protože takto zdevastovaná těla, to je docela brutální,“ říká hospodář Mysliveckého sdružení Havířov Daniel Varga.

Myslivci si myslí, že pytlák bydlí někde poblíž daného místa. Všechna tři upytlačená zvířata totiž našli v jedné lokalitě. Loni na jaře to byla srna, která v sobě ještě měla dvě mláďata. „Loni jsem našel mrtvé zvíře a na místě i kýble připravené na maso,“ říká Varga.

Přibližně v těchto místech na rozhraní Havířova a Horní Suché by měla na trase obchvatu Havířova vzniknout mimoúrovňová křižovatka Havířov-sever.
Horní Suchá nechce novou čtyřproudovou silnici, obchvat Havířova se jí nelíbí

Po zabití asi čtyřletého srnce uplynulou neděli prý pytlák s vyvržením zvířete hodně spěchal, protože myslivci na místě poznali, že dotyčný zvíře porcoval velmi neodborně až brutálně.

„Uřezal přední a zadní kýty a na místě zůstala jen hlava, kus kůže a vnitřnosti,“ dodal hospodář havířovského mysliveckého sdružení.

Pytláctví šetří policie, myslivci prosí o pomoc i veřejnost

Případ šetří státní policie. „Policisté zajistili veškeré stopy a budou prověřovat skutečnosti zjištěné na místě,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Za pytláctví hrozí dva roky vězení. Myslivci se obávají, že případ může opakovat. I proto žádají veřejnost, když uslyší střelbu v lese nebo u lesa, aby kontaktovala myslivecký spolek a také policii lince 158.