Návštěvníci tam mohli svou plastovou tašku vyměnit za látkovou. Úředníci krnovské radnice se rozhodli, že při omezování spotřeby plastů půjdou ostatním příkladem.

„Hlavní myšlenka je „začít uvnitř“, to znamená zavádět konkrétní opatření nejprve u nás na úřadě a až následně je rozšířit do škol a mezi obyvatele Krnova, místní organizace, podnikatele i návštěvníky města. Naším cílem je oslovit s myšlenkou omezování plastového odpadu co nejvíce lidí. Kampaň potrvá minimálně do konce roku,“ vysvětluje koordinátorka tohoto projektu Kristýna Kutálková.

„Abychom omezili používání plastových lahví zaměstnanci městského úřadu, nakoupíme pro jednotlivé odbory skleněné a keramické nádobí. Pro zájemce také chceme uspořádat workshop, v rámci něhož se naučí vyrábět látkové pytlíky na potraviny,“ vyjmenovává Kristýna Kutálková.

Impulsem této kampaně byla iniciativa ministerstva životního prostředí zaměřená proti nadužívání jednorázového nádobí. Řada obcí a společností uzavřela dobrovolnou dohodu, že sníží spotřebu plastů ve svých provozech.

V instagramové soutěži Krnov šetří přírodu účastníci dostali úkol vyfotit svůj nákup nebo svačinu v opakovaně používaných obalech a snímek zveřejnit na svém účtu. Autoři fotografií dostali kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných obalů.