V lokalitě bude přechodné dopravní značení. Z Janáčkovy ulice ve směru od Příbora nebude možné odbočit doleva na Ostravskou ulici a stejně tak z Hlavní třídy směrem od Českého Těšína nepůjde odbočit doleva na Frýdlantskou ulici. Motoristé, kteří pojedou z Ostravské a Frýdlantské ulice, navíc budou moci jet na křižovatce jen doprava.

S omezením souhlasila i dopravní police, která po důsledném zvážení zavrhla řízení křižovatky policistou, a to i proto, že křižovatka je rozlehlá a policista by byl špatně viditelný.

„Žádáme řidiče, aby se křižovatce U Vykopnutého první květnový víkend pokud možno vyhnuli,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Modernizace se dotýká celkem tří křižovatek ve městě. První výměna semaforu se konala o prvním dubnovém víkendu, a to na křižovatce ulic Revoluční a Bruzovská u frýdeckého magistrátu. Tento víkend, tedy 27. až 28. dubna, projde technologickou obnovou křižovatka ulic Revoluční a Lískovecká u Kauflandu.

„Technologická obnova semaforů vyžaduje jejich kompletní vypnutí. Práce začínají vždy v sobotu v 8 ráno a dokončeny bývají v neděli odpoledne, kdy jsou semafory opět spuštěny do plného provozu,“ řekl Jaromír Kohut, předseda představenstva městské společnosti TS, která obnovu semaforů realizuje.

Řadiče jsou po dvaceti letech provozu na hranici životnosti. Náklady na modernizaci tří křižovatek přesáhnou tři miliony korun.

„Nové semafory budou připraveny na případný nástup LED diodové technologie a budou snadněji programovatelné. Součástí obnovy jsou také blikače upozorňující řidiče na přechod chodců, které mají větší intenzitu svícení a jsou tedy posilujícím bezpečnostním prvkem při přecházení komunikace,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher.