Uvedený senior se v úterý 14. května v podvečerních hodinách pohyboval po zahradě jednoho z rodinných domů v ulici U Cukrovaru v Opavě-Kateřinkách. Najednou, bez zjevné příčiny, vytasil z pouzdra u opasku krátkou střelnou zbraň a začal s ní zběsile mávat před přítomnými dvěma ženami ve věku 25 a 56 let z Opavy.

„Při tom tento muž vykřikoval, že je zabije a že rovněž ublíží i majitelce domu, a to 79leté zdejší ženě. Dále vyhrožoval, že má dostatek nábojů, kdy si sahal do kapsy svých kalhot a tímto svým protiprávním jednáním a chováním vzbudil u přítomných osob obavu o jejich život a zdraví," uvedl k případu policejní mluvčí René Černohorský.

Na základě přijatého oznámení se na místo ihned dostavily nejblížší opavské policejní hlídky, jenže agresor ještě před jejich příjezdem stihl urychleně zmizet neznámo kam.

„Provedenými lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že výše uvedený 70letý muž je držitelem expanzní (plynové) zbraně značky Blow. Proto bylo rozhodnuto, aby na místo byla přizvána Zásahová jednotka Krajského ředitelství Policie České republiky Moravskoslezského kraje Ostrava," pokračoval dále v popisu události Černohorský.

Ve večerních hodinách téhož dne byl podezřelý 70letý muž zadržen opavskými policisty před svým trvalým bydlištěm při návratu domů a vzhledem k tomu, že byl v podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou téměř jedné promile alkoholu v dechu), bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění.

„Výše popsaná expanzní zbraň u něj byla nalezena a byla zajištěna zakročujícími policisty do dalšího rozhodnutí a opatření. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob naštěstí nedošlo a rovněž nedošlo k žádné hmotné škodě na majetku," dodal policejní mluvčí.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.