„Konkrétní datum se pak bude odvíjet od počasí a vhodných podmínek pro zasněžování. Díky modernímu zasněžování dokážeme sjezdovky zasněžit rychleji, než tomu bylo v minulých letech. Vliv na to mají především nová moderní sněžná děla, která jsou efektivnější. Pokud vše půjde optimálně a nijak výrazně se aktuální předpověď nezmění, zahájíme provoz již v prvním prosincovém víkendu,“ uvedla manažerka skiareálů Kateřina Cinklová s tím, že hlavní důraz budou klást na kvalitu sněhu.

„Proto sjezdovky pro lyžaře otevřeme až v momentě, kdy budou opravdu kvalitně připraveny tak, jak na to jsou naši návštěvníci dlouhodobě zvyklí. Provoz Skiaareálu Čerťák ve Václavově u Bruntálu zahájíme od vánočních svátků. Výkonné zasněžování, které jsme letos ještě posílili, dokáže areál pokrýt sněhem opět rychleji než loni. Budeme pracovat na tom, aby ihned od začátku byla k dispozici celá šíře sjezdovek, která dosahuje v areálu více než 100 metrů,“ pokračuje Kateřina Cinklová.

Na otázku, zda chystají na tuto sezonu nějaké novinky, pak odpověděla:

„Letos se s novinkami u nás doslova roztrhl pytel, s čímž koresponduje i heslo pro letošní sezonu, a sice Zima plná novinek. Ski Aréna Karlov se rozrostla o dvě nové čtyřsedačkové lanovky, a to Myšák a Roháč Express. Jedná se o odpojitelné lanovky, což v praxi znamená, že sedačka ve stanici zpomalí a umožní tak lyžařům pohodlný a bezpečný výstup i nástup,“ vysvětluje.

Plusem pro lyžaře podle jejích slov bude především rychlejší odbavení u lanovky.

„V areálu tak budou již čtyři lanové dráhy, které ze Ski Arény Karlov dělají lyžařské středisko s nejvyšší přepravní kapacitou na Moravě. Nové automatizované zasněžování zajistí kvalitnější sníh při menší spotřebě elektrické energie. Do areálu přibyly dvě rolby Prinoth Leitwolf, které se budou starat o kvalitu úpravy sněhu,“ vyjmenovává některé z novinek Kateřina Cinklová a dodala, že alpský standard nabízí i nový odbavovací systém SKIDATA, který mimo jiné nabídne návštěvníkům pohodlnější průchod turnikety.