Plameny se objevily v nové části skládky. "Požár zpozorovala ostraha objektu, která přivolala hasiče. Ti dostali požár pod kontrolu a snaží se ho uhasit. Rozšíření ohně nehrozí. Hoří v nově zakládané lokalitě skládky. V současných  vysokých teplotách se jako pravděpodobná příčina jeví samovznícení uloženého odpadu," řekl Deníku ještě v průběhu zásahu Martin Polášek, předseda představenstva společnosti Depos, která skládku provozuje. 

Požár skládky Depos v Horní Suché. Zdroj: Čtenářský snímek

Večer mohl Polášek potvrdit, že zásah hasičů byl úspěšný. "I za pomoci naší techniky se podařilo místo požáru uhasit. Na místě zůstává jedna jednotka, která místo hlídá a prolévá vodou, aby nemohlo dojít k dalšímu zahoření," řekl. 

„Na místo požáru bylo postupně vysláno 6 hasičských jednotek, z toho 2 profesionální z Havířova a Karviné a 4 jednotky dobrovolných hasičů z Havířova Města, Havířova-Životic, Horní Suché a Těrlicka. Požár se hasičům podařilo lokalizovat v 18 hodin. Jelikož byl odpad prohořený hluboko do podloží, musel být prohrabáván nakladačem a hasiči ho prolévali vodou. Požár byl likvidován až v neděli v brzkých ranních hodinách a poslední hasičské vozy opouštěly prostory skládky před pátou hodinou ranní," informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Skládka slouží pro více obcí a měst Karvinska a okolí. Na skládce se pracuje také s plynem, který se na několika místech jímá z jejího tlejícího obsahu a zpracovává v kogenerační jednotce na výrobu elektrické energie. Těsně před spuštěním je připravena další kogenerační jednotka. Tyto drahé technologie nejsou požárem dotčeny. 

Požár skládky Depos v Horní Suché. Zdroj: Čtenářský snímek

Hasiči z Havířova mají v paměti hašení staré skládky odpadu mezi bývalými šachtami Dukla a František. Likvidace požáru v hloubi skládky trvala několik let. Dnes je skládka rekultivovaná a osázena zelení.