Tam je už očekávala Zuzana Novotná, učitelka a hlavní koordinátorka sběru v letošním školním roce.

Prvních 20 dkg víček přinesla v 7.15 hodin Eliška Kadulová z 1.B, kterou pak následovaly další desítky školáků. Celkem přinesli 288 kg vršků od PET lahví, přičemž nejlepšího výsledku dosáhla třída 2.A., která nasbírala 56 kg, což v průměru vychází na jednoho žáka 2,9 kg.

Základní škola doveze víčka do firmy Jelínek-Trading ve Vrbně pod Pradědem, kde se vykupují, následně pak podrtí a využijí. Vyrábějí se z nich totiž zahradní kompostéry pro český i zahraniční trh.

Školáci z Velké Polomi se přihlásili do soutěže přihlásili do soutěže Nakrmte Plastožrouta.

Školáci z Velké Polomi dostanou za odevzdaná víčka 1 872 korun. Navíc se spolu s dalšími 200 základními a mateřskými školami zejména z Moravy přihlásili do soutěže Nakrmte Plastožrouta, která trvá do konce letošního května. Do výkupních center firmy Jelínek-Trading ve Vrbně pod Pradědem a také v Křelově na Olomoucku proto v těchto dnech míří řada sběračů.

„Od loňského září do dnešního dne odevzdali celkem 84,3 tuny vršků od PET lahví, což je už v této chvíli o třicet tun více ve srovnání s prvním ročníkem soutěže," uvedl marketingový specialista firmy Jelínek-Trading Pavel Rosman.

Více informací o soutěži a jejím významu pro environmentální výchovu dětí na www.plastozrout.cz.

Libuše Miarková