Frekventovaný most přes řeku Odru u Outlet Areny Moravia v Ostravě-Přívoze se po několikaměsíční rekonstrukci znovu otevřel veřejnosti. Stalo se tak v čtvrtek odpoledne s několikahodinovým předstihem oproti nedávno avizovanému plánu. Původně měl být most zcela průjezdný od pátečního brzkého rána. Během čtvrtka však z mostu i okolních ulic zmizely všechny dopravní značky navádějící auta na objízdné trasy a zakazující vjezd na most.

Pro osobní dopravu byl most zcela uzavřený od 1. června do druhé poloviny září. Poté se po něm začalo jezdit po opravené polovině v době od 19 do 5 hodin. Provoz řídily semafory. Nyní most přechází do běžného režimu.

Ostravské zákaznické centrum ČEZ, 14. října 2021.
Lidé v Ostravě berou útokem dodavatele energií. Takto to tam teď chodí

„Je to naplánováno tak, aby se značky u mostu v noci na pátek odstranily. Řidiči budou moci v pátek ráno plynule projet mostem do práce,“ uvedl tento týden Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Vše se podařilo uspíšit o několik dalších hodin.

Oprava mostu, po němž denně projížděly desítky tisíc motoristů, a jenž představuje hlavní spojnici mezi Hlučínskem a Ostravou, měla podle harmonogramu skončit koncem listopadu, zpočátku se hovořilo dokonce až o závěru roku. Nakonec se podařilo práce urychlit.

Částka za plnou nádrž se přiblížila hranici dvou tisíc, nebo ji dokonce už překročila. Jen v průběhu září podražil benzín i nafta dokonce o celé koruny
Špatná zpráva pro motoristy. Provoz auta se prodraží o tisíce ročně

„Skvělá zpráva pro Ostravu a blízké okolí Hlučínska. Díky dvousměnnému nasazení stavbařů bude opravovaný most silnice I/56 u Outlet Areny Moravia obousměrně zprovozněn už v pátek 15. října ráno. Předčasně tak skončí nutnost objížděk pro osobní i nákladní dopravu,“ uvedli před několika dny zástupci ŘSD.

Radost řidičů však kazí obavy z další uzávěry. Od 1. září je totiž uzavřena navazující Hlučínská ulice. Ta je neprůjezdná kvůli rekonstrukci tramvajového kolejiště a zastávky. Po přejetí mostu tak bude nutné se vydat na objízdnou trasu po Slovenské ulici. Někteří motoristé již předem avizovali, že kvůli možným kolonám v dopravní špičce budou nadále jezdit přes Ludgeřovice, Petřkovice a Koblov, kudy po několik minulých měsíců vedla objížďka pro osobní vozidla.