Jak již Deník informoval, může za to nedělní havárie horkovodu, ke které došlo na hlavním přivaděči z teplárny. Práce na odstraňování poruchy může zkomplikovat fakt, že v těsné blízkosti porouchaného potrubí je čerpací stanice.

Kvůli výpadku dodávek tepla a teplé vody museli přijmout mimořádná opatření Sociální služby města Havířova, a to v objektu v Mánesově ulici. 

"Museli jsme se postarat o naše klienty, kteří přes den navštěvují náš stacionář a především o ty, kteří pobývají v pobytovém zařízení poskytující respitní službu. Teplou vodu nyní získáváme z elektrických bojlerů. teplo si nouzově zajišťujeme přenosnými radiátory a přepnutím klimatizace na vytápění," řekl ředitel SSmH Milan Černý.  

Vyvrácený strom v ulici U Stromovky rozřezali dobrovolní hasiči.
Silný vítr zaměstnal hasiče, někde byli lidé bez elektřiny
Simulovaná havárie nákladního vozidla převážejícího nebezpečný odpad v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.
Havárie náklaďáku v Ostravě nebyla skutečná. Ve městě se koná unikátní akce

Komplikovaná oprava

„Pracovníci firmy zjišťují přesné místo a rozsah poruchy, následně bude stanoven nejvhodnější a nejrychlejší postup opravy. Práce budou pokračovat i večer, tak aby byla porucha co nejdříve odhalena a odstraněna. Ještě dnes večer budeme mít přesnější informace,“ uvedla v pondělí odpoledne pro Deník mediální zástupkyně společnosti Jana Dronská.

Pokud nenastanou žádné komplikace, je reálný předpoklad, že dodávky tepla a teplé vody budou obnoveny během úterý. „Pokud by nastaly komplikace, například by byla porucha v ochranném pásmu čerpací stanice, kde musí být dodržena určitá bezpečnostní opatření, oprava by se mohla protáhnout až do středy,“ dodala zástupkyně firmy.

Aktuální informace o stavu havárie a opravách zveřejňuje na svých internetových stránkách průběžně také Havířovská teplárenská společnost.

Havárie hlavního přivaděče horkovodu do Havířova.
VIDEO: Havárie horkovodu připravila Havířov o dodávku teplé vody a tepla