Jako by toho nebylo málo, na jakési dodatkové ceduli pod značkou Zákaz vjezdu všech vozidel nejenže v názvu Straník, místní části Nového Jičína, chybělo písmenko t, ale ve slově obyvatel zase pro změnu vypadlo písmeno v. Upozornění na ceduli, kterou vyfotila a pověsila na sociálních sítích jedna uživatelka, tak je možné číst: Mimo vozidel stavby a mino obyatel dolního konce obce Sraník.

V Hranicích řidiči mířili na ‚Frýdek-Mýstek‘.
FOTO: Značkaři v Hranicích řidiče vedli na Frýdek-Mýstek

Komentáře na sebe nenechaly čekat dlouho. Řada pisatelů se podivuje nad tím, jak je vůbec možné, že někdo takovou věc nezkontroluje, zejména když se nestala poprvé. „Nechápu, že si ty cedule po sobě nepřečtou, je to stejné jak před pár týdny Frýdek-Mýstek,“ uvádí jedna uživatelka sítě.

Dodatková cedule udělala ze Straníku Sraník.Dodatková cedule udělala ze Straníku Sraník.Zdroj: se souhlasem autorky fotografie

„Naše Heřmanice byly taky nějakou dobu díky silničářům Heřmanovice. Nechápu, jak se tohle může stávat. Co tam pijou?“ reagovala další přispěvatelka. Jiný z pisatelů přidal fotografii oranžové značky znázorňující směr objízdné trasy, na níž bylo napsáno Jakubčice n. O. místo Jakubčovice nad Odrou.Většina příspěvků je spíše úsměvná. „To je samý šprýmař u silnic,“ shrnuje další hlas.

Některé příspěvky jsou malinko na hraně. „Kdo je místní nebo z okolí, tak neřekne Straníku jinak,“ stojí v jednom z příspěvků. Hned po něm uvádí další pisatel: „Třeba si na to, že musí, vzpomněl zrovna při psaní této tabulky.“

Chodník poblíž Masarykovo náměstí, 31. srpna 2023, Ostrava.
VIDEO: Designový chodník v centru Ostravy budí rozpaky, lidé volí raději trávu

Zatímco komunita na sociálních sítích se chybami na dodatkové tabuli dobře baví, kompetentní osobám se zřejmě doneslo, že ne všechno je v pořádku. Ve středu 6. září už byla dodatková cedule bez chyb v textu. Snad jen s připomínkou, že Straník není obec, ale místní část.