Ti si tak na své radovánky většinou musejí nechat zajít chuť. Platí to i pro příznivce vodáckého sportu na Opavsku, kde se tradičně splouvá Moravice. Už červencový maškarní sjezd na této řece musel být zrušen a stejný osud nyní potkal také letní kanoistický sjezd, který byl naplánován na víkend 18. a 19. srpna.

„Od poloviny července se hydrologické podmínky v povodí Moravice nezlepšily. Naopak se stále více prohlubují negativní dopady akutního suchého období, a to nejen v případě Moravice, kde jsou v současnosti zaznamenávány extrémně nízké průtoky vody. Naší prioritou je zajišťovat pokud možno dobrou kvalitu vody v nádrži Kružberk pro zásobování úpravny vody v Podhradí. Proto s uspořádáním srpnového sjezdu nemůžeme souhlasit,“ píše se v oficiálním prohlášení Povodí Odry.

V letošním roce mají vodáci na programu už jenom jedno sjíždění Moravice, a to symbolické zamykání řeky. Proběhnout má o víkendu 22. a 23. září. Jestli tentokrát povodí pustí z Kružberka dostatečné množství vody, by mělo být jasno týden až dva před samotnou akcí.