Jde o poslední parní vlak roku 2015. Kdo ho nestihne, další příležitost bude mít až v květnu. A nezapomeňte, že vlaky už jezdí podle nového jízdního řádu, ve kterém došlo k drobným změnám.

„Minutové posuny čekají turisty i v parním vlaku Slezských zemských drah, který nově bude z Osoblahy odjíždět již v 15.08 hodin a do Třemešné ve Slezsku dorazí v 16.39 hodin. Nadále je v Třemešné zachována možnost přestupu na osobní vlak Českých drah směr Krnov," upozornil na novinky Pavel Schreier ze Slezských zemských drah.

Krnovský betlém řezbářů Piechy a Halouzky se po skončení vánočních trhů přesune právě na zámek do Slezských Rudoltic.

„Jsme rádi, že betlém takto uvidí také lidé, kteří rádi navštěvují zámek Slezské Rudoltice. Navíc tam bude umístěn v nově opravené kapli, tedy na místě skutečně důstojném," uvedla Pavlína Říhová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Krnov. Betlém již byl zapůjčen jednou, a to do Prudniku. Když není vystaven, je uložen ve skladovacích prostorách města v bývalé Karnole.

Na zámku ve Slezských Rudolticích mohou návštěvníci obdivovat betlém v kapli sv. Josefa od pátku 25. do neděle 27. prosince, vždy od 16 do 18 hodin.