Desetileté hledání vhodného místa skončilo volbou osmadevadesátihektarového zámeckého parku v Šilheřovicích s množstvím vzácných stromů a zámkem rodu Rotschildů. V provozu je od roku 1970. Osmnáctijamkové hřiště nabízí hráčům pestrou škálu nejrůznějších obtížností. Střídají se v něm rozlehlé greeny s bunkery, hra mezi stromy, jezírka i krátké paty.

Je vybaveno klubovnou, drivingem, puttingem, profesionalem, proshopem, parkovištěm, restaurací, ručními vozíky, půjčovnou holí, bazénem i posilovnou. Vzdálenost k parkovištím je zhruba 50 až 100 metrů a hráči z daleka u hřiště najdou i vhodné ubytování. Od Ostravy je šilheřovické golfové hřiště vzdáleno patnáct kilometrů.

Dostanete se sem po silnici vedoucí přes Petřkovice, Ludgeřovice a Markvartovice. Když do Šilheřovic vyrazíte z Opavy, najedete celkem pětadvacet kilometrů a nejlepší je se dát cestou přes Kravaře, Dolní Benešov, Hlučín a Darkovičky. V Darkovičkách si hráči navíc mohou prohlédnout unikátní vojenské opevnění.

close . zoom_in

Hřiště v Kravařích bude mít osmnáct jamek

V Kravařích zájemci najdou sedmdesátihektarové golfové hřiště s mírně zvlněným terénem v zámeckém parku, umístěné mezi stromy a vodními plochami. Jeho atraktivnost doplňuje výhled na barokní zámek. V tomto dokonalém prostředí ho roku 1997 vybudoval nově založený Zámecký golf club Kravaře.

Hráči na něm zdolávají devět jamek a nejobtížnější je stometrová šestka přes rybník, která je tvrdým oříškem i pro zkušeného golfistu. Po rozšíření hřiště na území Velkých Hoštic k nim letos v červnu přibude dalších devět jamek. „Stávající kapacita byla nedostatečná, a proto jsme ji rozšířili podle golfových pravidel na osmnáct jamek," vysvětluje prezident Zámeckého golf clubu Kravaře Miroslav Tošer.

Od konce loňského roku přibyla i dvě dětská hřiště. Areál je vybaven šatnou, sociálním zařízením, bezbariérovým přístupem, nabízí možnosti k parkování i k občerstvení a k dalším sportovním i relaxačním aktivitám. Od března letošního roku mají návštěvníci k dispozici i nové wellness centrum. Kolem hřiště vede naučná stezka s informacemi o přírodě, historii a golfu, která je vybavena odpočinkovými prvky s výhledem na hřiště.

Kromě osobní dopravy se zájemci ke kravařskému golfovému hřišti dostanou i autobusem nebo vlakem.

close . zoom_in

Ropice je ideální i pro začátečníky

Panoramatické výhledy na masiv Slezských Beskyd s dominantou Javorového vrchu u Třince, špičkové hřiště s vodními překážkami, četné bunkry, vlnící se linie fairwaye a zajímavě tvarované greeny. To vše nabízí Ropice Golf Resort. Osmnáctijamkové mistrovské hřiště, které patří do top 10 českých golfových hřišť, láká začátečníky i zkušené golfisty. Mnozí ho označují za oázu uprostřed kraje, jemuž dominuje průmysl.

Zde, v jeho nejvýchodnější části, však o něj golfisté téměř nezavadí. Jsou totiž obklopeni zelení a kopcovitým terénem Beskyd. Návrh projektu golfového hřiště v Ropici byl vytvořen jedním z nejvýznamnějších evropských architektů – Rakušanem Hansem Georgem Erhardtem, jehož cit pro krásu podhorského prostředí dal vzniknout jedinečnému areálu.

Hřiště leží 310 metrů nad mořem. A nejen svými parametry (délka 5398 metrů ze žlutých odpališť, 4755 metrů z červených odpališť, PAR 72) je vhodné jak pro konání mistrovských akcí, tak pro sportovní i rekreační golf.

Daniel Waclawek, ředitel pro obchod a marketing společnosti Beskydská golfová, potvrzuje, že hřiště vyhledávají nejen ti, kteří s golfem teprve začínají, ale i zkušení a nároční hráči. „Kopcovitější a dramatičtější první devítka s nejdelší tříparovou jamkou na hřišti a dvěma greeny na sedmé jamce vás příjemně uvede do hry a skvost celého hřiště, tedy poslední tři jamky, umocní úžasný pocit ze hry," popisuje Daniel Waclawek.

Dodal, že začátečníkům je určeno šestijamkové veřejné hřiště (543 metrů) s délkou jednotlivých jamek od 71 po 127 metrů. Kromě toho jsou zde cvičné plochy, které poskytují unikátní možnost tréninku hráčům všech úrovní. Daniel Waclawek upozornil, že driving range se svou velikostí a pestrostí nabídky řadí mezi nejlepší v České republice. Osmnáctijamkové hřiště splňuje veškeré parametry pro pořádání turnajů.

Daniel Waclawek míní, že hráčům navíc poskytuje úžasný požitek ze hry díky promyšlenému a rafinovanému uspořádání jednotlivých jamek. „Například náročná a poměrně zrádná je jamka číslo tři," naznačuje s tím, že kromě kvalitního golfového hřiště nabízí areál Ropice Golf Resort kuchyni v luxusní restauraci s venkovní terasou a příjemné ubytování v nedalekém penzionu.

Kruhovitá klubovna poskytuje plnohodnotné zázemí včetně šaten a sprch, relaxační centrum s nabídkou sauny a masáží. Na hřišti jsou k dispozici také golfové kurzy dle stupně dovedností. V Ropici se pravidelně odehrává turnaj profesionálů – jedno zastavení Czech PGA Tour a jsou zde také důležité turnaje České golfové federace.

Golfové pojmy
> bunker – písečná překážka
> driving range – cvičná, tréninková louka nebo jiná plocha, odpaliště
> fairway – nakrátko střižená tráva mezi odpalištěm a jamkovištěm; je to optimální cesta k jamce
> green – jamkoviště s jamkou a trávou nejníže střiženou

zdroj: wikipedia.org

close Golfový turnaj Moravia Silesia Open skončil. zoom_in

Klub vítá každého hráče

Osobní a individuální přístup, nízké ceny členství a ostatních poplatků. To nabízí Golf Klub Hukvaldy, který si dal za cíl zpřístupnit tento zelený sport běžným lidem. S nápadem využít rozsáhlé pozemky na Hukvaldech pro výstavbu golfového hřiště přišli majitelé společnosti FinstavGolf, která je zároveň hlavním dodavatelem stavby.

Hřiště je veřejné, hráči na něm tedy mohou hrát bez nutnosti zelené karty. „V současné době hrajeme na šesti znormovaných jamkách, od září by se hřiště mělo rozšířit o další tři jamky. Délka hřiště je při 18 hraných jamkách 3888 metrů," popsala Kateřina Eliášová, manažerka klubu.

„Hráči si mohou zapůjčit veškeré vybavení, využít cvičné odpaliště, domluvit si výuku s trenérem či naším prostřednictvím absolvovat zkoušku a získat osvědčení pro hru na hřišti," dodala s tím, že v provozu je také 280 metrů dlouhý driving range, k němuž v září přibude putting green a chipping.

Hřiště klub otevřel vloni 13. srpna za účasti více než stovky hostů a lidí, kteří se na projektu podíleli. Za sebou již mají několik veřejných i klubových turnajů, které pořádali prakticky každou sobotu. Na tuto tradici by rádi navázali i letos. „První turnaj v historii našeho hřiště zahajoval Jiří Velden, známý architekt golfových hřišť, autor projektu našeho hřiště a čestný člen našeho klubu," upřesnila manažerka.

Před sebou mají spoustu plánů. „Budování golfového hřiště je většinou běh na dlouhou trať. Intenzivně pracujeme na výstavbě regulérních greenů, zavlažování a dalšího potřebného zázemí. Rádi bychom v následujících letech dosáhli úrovně srovnatelné například s hřištěm v Rožnově pod Radhoštěm. V případě, že se nám v budoucnu podaří dokoupit či dlouhodobě pronajmout další pozemky, zvažujeme rozšíření na PAR 36," zmínila Kateřina Eliášová.

Snahou klubu je současně zvyšování počtu členů, kterým by rádi nabídli kvalitnější a širší služby. Ve spolupráci s klubovými trenéry a v rámci golfových kurzů pro děti také chtějí vychovat svou vlastní juniorskou reprezentaci.

A jak se zdokonalují ti, kteří už rozšířili řady golfové rodiny? „Členové našeho klubu se sami podílejí na výstavbě hřiště, zúčastnili se mimo jiné brigády na výsadbu stromů. Mnozí z nich si navíc neustále zvyšují svou kvalifikaci, aby své zkušenosti mohli předávat ostatním zájemcům o golf. Díky tomu již máme tři vlastní rozhodčí třetí třídy a dva trenéry třetí třídy," uzavřela Kateřina Eliášová.

Chtějí zimní běžecký areál s parametry nejvyšší třídy

close Ostravický golfový areál. Ilustrační foto. zoom_in

Golf & Ski Resort Ostravice poprvé otevřel své brány veřejnosti v roce 2008. V internetové anketě Golf Digest třikrát po sobě, v letech 2009 až 2011, získal vysoce prestižní ocenění Nejlepší hřiště Česka.

„Celý náš projekt se teď snažíme posunout zase víc kupředu. V Ostravici chystáme další investice v objemu 63,8 milionu korun. Našim cílem je v Ostravici dobudovat zimní běžecký areál s parametry nejvyšší třídy FIS a moderní sportovně-technické zázemí pro všechny aktivity, které v ostravickém areálu probíhají," řekl ředitel Golf & Ski Resortu Ostravice Daniel Kollár s tím, že v tomto sledují prioritu.

„Přilákat do Beskyd celosezonně a na delší dobu více aktivních turistů, což je moment, který v konečných výsledcích v celém kontextu vývoje turistiky a cestovního ruchu v regionu severní Moravy a Slezska stále významně chybí," dodal Daniel Kollár. Spolu s golfovým areálem zde vznikl také projekt areálu běžeckého. Jeho cílem je poskytovat kvalitní, tréninkové podmínky pro příznivce rekreačního i výkonnostního běžeckého lyžování.

V místech, kde se od jara do podzimu hraje golf, je připravena běžecká trať v délce 3,75 kilometru a šířce 7,5 metru. V nedalekém okolí, v dosahu od tří do 15 kilometrů, ve střediscích Opálená-Pstruží, Malenovice a Bílá se nabízejí rovněž vynikající podmínky pro sjezdové lyžování. Podle uskutečněného poptávkového marketingového šetření je zjevné, že běžecký areál v Ostravici bude hojně vyhledáván turisty i zájmovými sdruženími věnujícími se mládežnickému běžeckému sportu.

Golf v Čeladné nabídl už i PGA European Tour

close Golfový turnaj Czech Open v Čeladné zoom_in

Sportovně-rekreační areál Prosper Golf Resort Čeladná, který se nachází na rozloze 140 hektarů v malebné obci Čeladná, zahájil provoz v roce 2001. Součástí největšího středoevropského resortu jsou dvě mistrovská osmnáctijamková hřiště s klubovnou a bohatým zázemím pro golfisty. Stylová restaurace Golf a moderní jízdárna Prosper Horse Ranch jsou nedílnou součástí celého komplexu služeb v nedotčeném podhorském prostředí Beskyd.

Po právu tedy Prosper Golf Resort Čeladná náleží k PGA European Tour, nejvyšší golfové soutěži v Evropě. Pro ty, kteří chtějí vstoupit do světa golfu a objevit pravou krásu této hry, je připravena „golfová škola" pod vedením zkušených profesionálů, rozlehlé tréninkové plochy pro zdokonalení a dvě precizně připravené „osmnáctky".

Hřiště The Old Course dostalo svou nynější podobu v roce 2004 a velkým křestem prošlo v roce 2009 při European PGA Tour. Je výzvou pro hráče všech výkonnostních kategorií. Celé je velmi citlivě zasazeno do beskydské pahorkatiny – a díky zachování původních remízků a lesíků se architektům a M. Á. Jimenésovi, spolutvůrci hřiště, podařilo, aby působilo dojmem, že je tu odjakživa.

Druhé hřiště The new course má dvě rozdílné části. „Novinkou a zcela jistě výzvou pro všechny golfisty je redesign patnácté jamky a úplně nová čtyřparová jamka číslo šestnáct," prozradili zdejší zaměstnanci. Zdejší golfový areál hostil již tři ročníky prestižního turnaje Czech Open.