„Výstava sice měla skončit už 29. března, ale nedalo nám to a dohodli jsme ještě výjimečné prodloužení expozice pro velikonoční svátky," říká Petr Koudela, šéf sdružení Dolní oblast Vítkovice.

Výstava Josefa Pleskota je instalována v Gongu a bude přístupná po celý velikonoční víkend od 10 do 18 hodin. Podle Koudely budou na Velikonoce fungovat také všechny prohlídkové trasy v Dolních Vítkovicích, které začínají u Gongu v 10, 12, 14 a 16 hodin.

„Kdo by si chtěl navíc hrát, může zavítat i do interaktivní expozice v U6 a prohlédnout si kromě řady jiných zábavných a naučných exponátů například nedávno otevřený a velmi působivý interiér ponorky Nautilus," láká ještě Petr Koudela. 

Za atmosférou Velikonoc

Velikonoční atmosféru mohou v sobotu nasát návštěvníci Sanatorií Klimkovice. Kromě ukázek nejrůznějších řemesel budou k vidění například kraslice paní Čihákové z Blatnice, keramické kraslice, skleněné předměty a štamprličky, odrátkovaná vejce, originální šperky, patchworkové dekorace, malovaný textil či malované perníčky. Od 15 hodin pak na kolonádě zazpívají členové skupiny Calata a od 19.30 hodin je na programu videodiskotéka s dýdžejem Diskoletem.

Vydra malá - mládě

Do zoo už ráno

Už v osm hodin otevře o Velikonočním pondělí ostravská zoo. Lidé se mohou těšit na komentované krmení vybraných druhů zvířat a také na mláďata, která se nedávno narodila v expozici Na statku. „Mimořádně se bude konat i komentované krmení žiraf v pavilonu afrických zvířat ve 12.30 hodin," uvedla mluvčí zoo Šárka Kalousková. 

Vydří rodinka v ostravské zoo se konečně podívala ven

Narodilo se teprve nedávno a tak tráví mládě vydry malé v ostravské zoo většinu času ve vnitřním výběhu. V těchto dnech se celá vydří rodinka podívala poprvé ven. Protože je ale zima a teploty se pohybují pod bodem mrazu, brzy se zase museli vrátit do tepla. „Zbytek dne pobývá vydří rodinka ve vnitřních prostorech expozice Čitván, kam nemají návštěvníci přístup. Jakmile se začne oteplovat, začne se i pobyt vyder venku prodlužovat," uvedla mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková a dodala, že to se pak budou moci návštěvníci těšit nejen z nového přírůstku, ale také na komentované krmení těchto zvířat.

U mláděte, které se narodilo loni v listopadu, se veterináři dříve nepodařilo určit jeho pohlaví. Teď se ale ukázalo, že jde o samičku.

Vydry malé v ostravské zoo

Landek ožije PechaKuchaNight Ostrava

Pokud se zajímáte o kulturní dění, museli jste již exoticky znějící název „peča kuča najt" zaslechnout. Večerní prezentace designu, architektury, fotografie či módy se v Ostravě konají pokaždé v jiných prostorech a zaplněný plynojem Gong nebo klub Fabrik svědčí o jejich popularitě. Jedenácté pokračování jedné z nejvýznamnějších kulturních akcí v kraji se koná v sobotu ve 20.20 hodin v areálu hornického muzea Landek Park. 

Skalka láká na velikonoční svátky na lyžích

Stále chladné dny udržují v provozu mnoho lyžařských areálů. Patří mezi ně i Skalka u Ostravy. Ti, kdo svou výbavu ještě neschovali do skříně, si tak zde mohou o víkendu užít velikonoční lyžovačku. Na skipasy je nyní na Skalce sleva třicet procent a ke každé zakoupené dětské pernamentce dostanou malí lyžaři jako dárek Kinder vajíčko. 

Sareza bude mít v pondělí zavřeno

Zajít si do sauny nebo třeba zaplavat. Kdo měl v plánu strávit Velikonoční pondělí sportovně v některém z areálů Sarezy, má smůlu. „Již tradičně jsou naše areály v tento den zavřeny," informuje Sareza na svých webových stránkách.

OKOLÍ OSTRAVY:

Frýdek-Místek: Velikonoce zažijete na zámku

Velikonoční neděle bude na frýdeckém zámku 31. března od 9 do 16 hodin. Mimo jiného v 15 hodin vystoupí posluchači Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku, k prohlédnutí budou i výstavy v Muzeu Beskyd. 

Malá Morávka: Pálení kotvy na Kopřivné

Ve ski areálu Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách se bude lyžovat ještě v dubnu, ale sezonu tu ukončí symbolicky už o tomto velikonočním víkendu a s pořádnou parádou.

Na Kopřivné si mohou návštěvníci pořádně zalyžovat a navíc je čeká v sobotu i v neděli bohatý doprovodný program a spousta zábavy. Sezonu symbolicky ukončí pálení kotvy vleku.

Je to ale jen symbolické ukončení sezony. Na Kopřivné je sněhu dost, podle předpovědi má ještě sněžit a sjezdovka je perfektně upravená. Lyžovat se zde bude ještě o velikonočním pondělí a pak každý víkend, až do odvolání. Na Kopřivné si mohou lyžaři užít nejdelší sjezdovku o délce 1350 metrů, vybrat si mezi novou komfortní čtyřsedačkovou lanovkou a vlekem.

V sobotu se mohou zájemci přihlásit do závodu ve sjezdu pro veřejnost, start je ve 14 hodin. Pro odvážlivce se chystá přejezd vodní hladiny na lyžích či snowboardech. Od 14 hodin rovnou na svahu koncertuje kapela Gustav Vomáčka & Zkouška sirén. Muzikanti se později přesunou do blízkého hotelu a zde od 20 hodin koncert pokračuje. Lyžaři si mohou užívat po celý den, večerní lyžování zde poběží až do 21 hodin. Přímo na svahu je navíc ledový bar s krásnou vyhlídkou, podle zájmu návštěvníků bude mít otevřeno až do 22 hodin.

V neděli si mohou děti užít karneval na lyžích, začíná ve 14 hodin. Ostatně, děti si zde užijí, po oba dny jsou pro ně připraveny soutěže o sladkosti a třeba i oblíbené malování na tvář přímo na sjezdovce. I v neděli chtějí organizátoři připravit pro odvážlivce přejezd vodní hladiny na lyžích a snowboardech.

Slavnostní ukončení lyžařské sezony na Kopřivné se odehraje v 16 hodin. Vlekaři zde symbolicky spálí repliku kotvy z vleku. Velkou atrakcí má být kouřová šou na svahu, o kterou se postarají sjíždějící lyžařští instruktoři s dýmovnicemi.

VŠECHNY TIPY NA VÍKEND A S PŘEDSTIHEM NALEZNETE KAŽDÝ PÁTEK V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKU.