Třetí kolo, jež bude hostit stáj SKL Trojanovice, prozradí, kdo by mohl odjíždět na finále do Lysé nad Labem v pozici favorita na celkové prvenství v seriálu, pro který se uvádí, díky kombinaci soutěží ve skocích a ve spřežení, označení Jump and Drive Winter Tour.

Největší odstup na prozatímním prvním místě má od svých soupeřů v kategorii dvojspřeží Václav Coufalík. Za ním se o druhou, respektive třetí příčku dělí Zdeněk Jirásek a Josef Hrouda, jež mají po dvou kolech na svém kontě 15 bodů. Jen o bod méně získal Petr Vlašic, který sice zvítězil v Hradištku, ale čtyřbodový zisk ze Slatiňan ho momentálně vyřadil z elitní trojky.

Petr Vlašic však se 17 body vévodí soutěži čtyřspřeží. Rozdíly mezi soupeři jsou však v této nejnáročnější kategorii minimální, neboť pouze o bod méně mají Josef Hrouda a Kateřina Sklenská. Stejně tak mají přední příčky v dosahu Jiří Nesvačil junior a Radek Nesvačil, jež jsou zatím se 14 body na čtvrté až páté pozici. Hodně důležité tak bude právě kolo v Trojanovicích, které by mohlo napovědět, s jakými šancemi vstoupí, nejen výše zmínění, vozatajové do finále. Ředitelem zítřejšího závodu je Jaromír Vyvial, sekretářkou závodu pak Iveta Biolková.

V soutěži jednospřeží si zatím nejlépe vede slatiňanský vítěz Pavel Drbohlav, jenž má po dvou kolech 18 bodů. V trojanovické hale se na písčitém povrchu během závodního dne uskuteční hned šest soutěží. Vedle již zmíněných bodovaných kategorií jedno-, dvoj- a čtyřspřeží se uskuteční tři hobby soutěže. Sobotní den zahájí hobby soutěž dvojspřeží pony, po které budou následovat výše zmíněné tři oficiální soutěže. O závěr dne se pak postarají hobby soutěže jednospřeží a dvojspřeží.